«

»

Print this Příspěvek

Zprávy z radnice o dopravním řešení na Krocínce

 

Děkujeme všem, že na radnici píšete a telefonujete a snažíte se situaci aktivně řešit. Věříme, že společně dosáhneme uspokojivého řešení aktuální dopravy na Krocínce.

Zprávy z radnice:::  mail od radního Holečka 19. května::: „… bohužel Polici ČR nám žádost o umístění Dopravního značení v
podobě zákazu vjezdu všech motorových vozidel mimo dopravní obsluhu,
zamítla.
V příloze posílám jejich vyjádření. Vyjádření policie ČR ke stažení
Budeme se snažit nalézt jiná řešení.“  

mail od radního Holečka 22. května:::„Navrhneme umístit zákazové značky tak, aby byla zachována možnost se na Krocínku dostat a osadíme jen ty nejvytíženější ulice a to je Nad Krocínkou z Vysočanské,  Letňanskou z Čakovické a Pod Krocínkou z ulice Ke Klíčovu.
Doufám, že s tímto návrhem již nebude mít Policie problém.“

Věříme, že situaci radnice rychle vyřeší.

Zprávy od obavytel::: dnes přišel mail od Michaely,  citujeme část textu:::„… asi již o tomto stanovisku PČR víte; bude nutné zvážit odvolání či jakýkoli jiný prostředek. Rozhodnutí „od úřednického“ stolu nebo max. místní šetření v době mimo ranní a odpolední špičku není relevantní.
Nelze, abychom my rezidenti byli denně od brzkých ranních hodin obtěžováni hlukem projíždějících, troubících kolon aut, kteří ani v nejmenším nedodržují předepsanou rychlost v obydlené zástavbě. Prozatímní přechody pro chodce jsou téměř zbytečné, nejsou absolutně motoristy respektovány.
Jako alespoň minimální opatření navrhuji rozestavět „papírové“ policejní figuríny v životní velikosti, příp. s dalekohledem na očích. Uplatnili se již na různých místech po středních Čechách, proč tedy ne i u nás v ulici, když už tam PČR nechce poslat ty opravdové dopraváky. Posílám odkaz na stránky, kde takové makety nabízejí:
http://www.hit-hofman.cz/cz/maketa-policisty ., Z různých posudků vyplývá, že projíždějící řidiči min. sníží rychlost a zvýší pozornost.“

Od obyvatel Krocínky jsme také dostali návrh značení se zákazem vjezdu na kruhové křižovatce Klíčovská viz obrázek

 

Permanent link to this article: http://www.krocanos.cz/2017/05/28/zpravy-z-radnice-o-dopravnim-reseni-na-krocince/

8 komentáře

Přeskočit na formulář pro komentář

 1. Martin

  Dobrý den,
  Připojuji se k návrhu, jestli by nešlo zavřít ulici Pod Krocínkou až pod školkou (roh s Klíčovskou) a na vybraných křižovatkách v okolí umístit značky Neprůjezdná oblast.
  Také by stálo za úvahu zkusit jednat přímo s policií, minimálně by nám mohly poradit řešení, které by bylo pro ně přijatelné.

 2. Veronika

  Dobrý den Všem,

  obracím se na Vás s žádostí o co nejrychlejší řešení neúnosné dopravní situace, která již delší dobu přetrvává v ulici Pod Krocínkou / Praha 9 a přilehlém okolí.

  V ulici Pod Krocínkou je extrémní provoz po havárii a uzavření Vysočanské estakády, který stále narůstá a bohužel není nijak ze strany města/ Radnice Prahy 9 v této oblasti plné rodinných domů a zvýšenému pohybu dětí regulován a to ani téměř rok po havárii estakády.

  V této ulici se nachází jediný přechod u MŠ Pod Krocínkou na rohu ulice Klíčovská x Pod Krocínkou a poté není možné bezpečně prejít ulici v žádném místě celé ulice.

  Bohužel toto není jediný zavažný problém.
  V této ulici též chybí jakékoli rychlostní omezení nebo zpomalovací pásy. Jedinou vyjímkou je zpomalovací pás v úrovni Květinového hřiště, ale i tam řidiči projíždí vysokou rychlostí. Umístění hřiště v těsné blízkosti silnice je opravdu velkým rizikem. Hřiště nemá žádný plot ani branku ani označení dopravní značkou, což celkem nevadí při běžném provozu, kdy ulicí projede 10 aut za hodinu. Dnešní dopravní situace je však kritická a je jen otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštestí.

  Kromě absence přechodů zde není ani bezpečný pohyb vzhledem k neexistujícím chodníkům, takže například dostat se z ulice Na Vysočanských Vinicích znamená prřecházet denně silnici mimo přechody, pohybovat se s dětmi denně po vozovce, jelikož v přerušovaných usecích neexistují chodníky pro pěší a to vůbec nemluvím o faktu, že s kočárkem se z této oblasti nedá jinak než po vozovce dostat.

  Zároveň z ulice Pod Krocínkou je vstup do dvou bytových jednotek bytového domu Na Vysočanských Vinicích č.18 a20.

  Z těchto bytu není aktualně možný vstup ani výstup , jelikož kolony tvořící se silným provozem zamezují volnému pohybu a to nemluvím o hluku, nadměrnému znečistění vzduchu a nebezpečí.

  Též je nám touto situací znemožněn bezpečný výjezd z garaží celého bytového domu Na Vysočanských Vinicích č.16,18, 20, který též ústí do ulice Pod Krocínkou.

  Pro ilustraci přikládám několik fotografií a žadám o okamžité řešení a odpověď.
  Nemohu nepodotknout, že mě opravdu velmi nemile překvapuje, že se nikdo z Radnice Prahy 9 již delší období o dopravní situaci v této ulici/ lokalitě evidentně nezajímá, jinak by sitauce zde nemohla být tak neúnosná, jako je nyní.

  Řešením by mohlo být lepší seřízení semaforu na křižovatce Ke Klíčovu a Jandova.
  Máme pocit, že jejich nastavení se nezměnilo po uzavření Estakády. Dále by možná bylo vhodné umístit u nás např. značku průjezd zakázán nebo alespoň omezit rychlost na 20 km/h.

  Prosíme Vás o vyjádření k tomuto problému a o jeho řešení.

  S pozdravem Veronika

  1. Gabriela

   Dobrý den,

   asi by bylo vhodné toto poslat rovnou radnímu pro dopravu panu Holečkovi, ať vidí, že je nás víc nespokojených a přestává nás to bavit.

   Gabriela

 3. Antony

  Nejsem žádný specialista na dopravní značení, nicméně: Cílem je zabránit průjezdu aut zkracující si objižďku vedoucí ulicí Ke Klíčovu a zároveň umožnit lidem příjezd ke školce. Co navrhnout zákaz vjezdu do ulice Pod Krocínkou z obou stran, resp. z jižní strany již do ulice Nad Klíčovem. Na severní straně by byl bez zákazu ten kousek ulice ke školce, zákaz by začínal až v bodě klesání ulice. A dále zákaz do Letňanské od křižovatky s Obvodovou. A pak nějaké upozornění na neprůjezdnou oblast. Nebo jen zákaz do ulice Nad Klíčovem, opět s nějakým upozorněním na příjezdových bodech na Krocínku.

 4. Anonym

  Dobrý den,

  s výše uvedeným souhlasím, situace je opravdu neúnosná, byť nás se v ulici Na Krocínce přímo netýká.

  Chci ale upozornit na další fakt. Při vyjíždění z dočasně jednosměrné ulice Na Krocínce se běžně stává, že auta přijíždějící shora ulicí Pod Krocínkou nedávají přednost zprava. Při upozornění se ještě chovají arogantně. Mohla bych tu každý den jedno auto nabrat a byla bych v právu, ale to asi není optimální řešení.

  L. F.

 5. Anonym

  Dobrý den,

  nelze k tomu dodat nic jiného, než že to stojí za pěkné kulové. Od brzkého rána, celý den rámus a troubení, moc klidu není ani o víkendu. Řidiči rádi využívají ničím nerušený průjezd a svým arogantním jednáním šikanují místní obyvatele.
  Máme na nějaké ohledy vůbec nárok? Proč jinde jsou retardéry a omezení rychlosti, zákaz průjezdu a zde nic nejde?

  Gabriela

 6. Jakub L

  Podle posudku PČR to vypadá, že by se alespoň mohla umístit značka průjezd zakázán. Ta sice vlastně nic neznamená (po nové úpravě zákona), ale alespoň něco. Jinak občanskou vybaveností asi myslí školku.

  Existuje ale i spousta dalších optimalizací.
  – Omezení rychlosti na 30 km/h (to je zde žádoucí hlavně kvůli tomu, že je ulice místy hodně nepřehledná, je zde mnoho zatáček a auta se sama sobě sotva vyhýbají – už několikrát jsem zde viděl uražená zrcátka). Zároveň by to pomohlo hluku hlavně z velkých aut (které zde už teď stejně nemají co dělat).
  – Retardéry (nejlépe tam kde nikdo nebydlí – na začátku ulice a u zastávky Ke Klíčovu)
  – Přechody udělat bílé a trvalé (kéž by konečně)
  – Udělat ulici Nad Krocínkou jednosměrnou směrem z centra (asi mimo BUS MHD)

  Bylo by zároveň fajn, kdyby tyto změny byly trvalé. Provoz k nám do ulice přinesl hlavně kruhový objezd. Ten umožnil lidem mnohem rychlejší průjezd naší ulicí (místo čekání na semaforech).

 7. Balcarova

  Prosíme, pište nám své komentáře k aktuální dopravní situaci na Krocínce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*