«

»

Print this Příspěvek

Zastupitelé říkají, že zástavbu náměstí OSN nechtějí. Budou ale jednat?

Jak jistě víte, 20. června proběhlo zasedání zastupitelstva, na němž byla projednávána naše petice proti zastavění náměstí OSN. Řada z vás se přišla podívat, pro ty ostatní rychlé shrnutí.

Vzhledem k počtu podpisů, které jsme pod naši petici získali, nemohli zastupitelé jinak než se celou kauzou obšírně zabývat. A bylo to skutečně zajímavé…

Předně, hned na začátku jsme v našich vystoupeních jasně požadovali, aby se radnice postarala o nápravu toho, co sama způsobila, a zabránila zastavení náměstí OSN.

Poté si vzali slovo politici, a opakovaně nás ujišťovali, že snad nikdo si nepřeje, aby k zastavění náměstí OSN došlo. Bylo to až dojemné, ovšem proč tedy proti těmto snahám neučinili něco již dřív, s tím se nám nesvěřili. Ani s tím, proč se „rozhoupali“ až poté, co byli vystaveni hlasu lidu? Ale, budiž.

Popisem všeho, co z jejich strany vás nebudeme unavovat, každopádně, výsledek je následující: pan starosta Jan Jarolím (ODS) a místostarosta Marek Doležal (TOP 09) byli pověřeni, aby zahájili jednání s investorem a snažili se zastavění náměstí OSN zabránit. Na zářijovém zastupitelstvu pak mají o výsledcích poreferovat.

Bohužel politici vůbec nezauvažovali o návrhu zastupitelky Dany Balcarové (Piráti), aby jednání vedla Komise územního rozvoje a Komise životního prostředí a dopravy. Jinak totiž hrozí, že do vyjednávání nebude tak vidět. Aniž bychom zmíněné duo, samozřejmě, předem z čehokoliv podezírali…

Závěrem bychom ještě jednou chtěli poděkovat všem, kteří se na petici jakkoli podíleli, zvláště pak studentům Gymnázia Špitálská – nejen že při zasedání vystoupili, zároveň mohli vidět, jak v praxi vypadá komunální politika. A to je zkušenost k nezaplacení!

A je snad zbytečné dodávat, že se celé kauze budeme i nadále věnovat, zároveň vás již teď zveme na zářijové zasedání zastupitelstva, které se koná 19. 9. od 10:00.

Permanent link to this article: http://www.krocanos.cz/2017/07/02/zastupitele-rikaji-ze-zastavbu-namesti-osn-nechteji-budou-ale-jednat/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

*