Krocan chce zelený Prosek

Radnice nám připravila překvapení – některým z nás přistálo ve schránce zvláštní vydání Devítky s anketou, týkající se nákupu pozemku na Proseku v blízkosti stanice metra Střížkov. Pokud se vám do ruky nedostal (například na Krocínce nám sousedé říkali, že nic nedostali), na této adrese www.praha9.cz se s celým textem můžete seznámit, je také k vyzvednutí na radnici. Nebudeme jej zde tedy reprodukovat a rovnou reagujeme.

Pokud jde o postoj Krocana, je jasný: jsme pro to, aby radnice koupila pozemek celý. Důvodů máme hned několik. Zaprvé, jak víme z vyjádření místostarosty Tomáše Portlíka, peníze na to radnice má. Kromě toho, lze počítat s finančním přispěním magistrátu.

Zadruhé, zabrání se tomu, aby si investor na té „své“ části pozemku postavil, co chce. Protože, právě to je jeho podmínkou u „levnější“ varianty.

Zatřetí, pokud by občané zvolili právě tuto variantu, nemohli by pak proti výstavbě protestovat – byla to přeci jejich volba! A nedělejme si iluze, investor bude samozřejmě hledět pozemek využít co nejvíce, bez ohledu na obyvatele Proseka.

Začtvrté, pokud by radnice získala celý pozemek, mohlo by zde vzniknout jedno či dvoupodlažní útočiště, s kavárnou, prostorem pro kulturní akce a podobně, které by vyplnilo mezeru po dávno zašantročeném Klubu Prosek. Něco takového na Proseku chybí!

Zároveň nás překvapuje nečekanost, s níž se radnice rozhodla jednat, a raději za ní nebudeme nic hledat. V každém případě tuto první vlaštovku vítáme, a doufáme, že radnice se bude takto k občanům Prahy 9 obracet i nadále.

Permanent link to this article: http://www.krocanos.cz/2017/11/15/krocan-chce-zeleny-prosek/

3 comments

  1. Eliško, osobně si tvé práce velmi vážím a činnost knofíkového centra je báječná.
    To že na Proseku je deficit kulturních a komunitních prostor je, nejen dle krocaního názoru, nepochybné. Vyplývá to například i z analýzy IPRu (Institutu pro plánování a rozvoj hl. m. Prahy
    Kdysi na Proseku fungoval KD Prosek a klub Kocour, dva velké sály se zázemím, barem, zkušebnou, …. Ale zabrala ho radnice jako sídlo obecní firmy Deváté rozvojové.

  2. Hodně zajímavý na tom je, jak to radnice provedla. Vždycky si totiž něco takovýhleho projednají v tichosti v nejužším vedení a když to takhle pěkně upečou, tak to teprv předloží zastupitelům ke schválení. A to už je hotová věc. Takže když šli teďko touhle cestou, jako veřejnou, tutově za tím musí něco být. Možná nějaká partaj potřebuje prachy. Například. A to mi nikdo nevymluví.

  3. Diky za krocani stanovisko, jen me asi docela mrzi, ze nevnimate Knoflik jako neco, co by na Proseku fungovalo (viz veta na Proseku neco takoveho chybi!…)…myslim, ze se snazime co jen to jde. Pravda, o tom anketa neni….mejte se na Krocince moc fajn. Eliška Kasinová

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.