S kanónem na brabce…

hlinabagr3Každý, kdo byl dnes v Klíčovské aleji svědkem odvozu pohrabaného listí musel jen nevěřícně kroutit hlavou – kupky kaštanového listí, které obětavě shrabali dobrovolníci z firem Wüstenrot a Hewlett-Packard, přijela nakládat těžká technika.Výsledek zákroku firmy Hortus můžete vidět na fotografiích: rozježděná půda, servaný travní porost, porušené kořeny kaštanů.

Poté, co k podobnému zákroku, naprosto necitlivému k parku docházelo v minulých letech jsme doufali, že kupky listí budou naloženy šetrněji, to znamená ručně, a ne tím způsobem, že stroj bude listí před sebou hrnout radlicí a poškozovat jak travní porost, který má chránit svahy před erozí, tak kořeny kaštanů – kvůli jejichž záchraně jsme jak my, členové Krocana a naši příznivci, tak zmínění dobrovolníci, odpracovali spoustu hodin.  

Zajímavé přitom je, že dokud byl Hortus soukromou firmou, jeho přístup ke Klíčovskému parku a jeho údržbě byl citlivý a šetrný. Ovšem od té doby, co jej vlastní, ale hlavně řídí radnice Prahy 9 lze jeho neodborné a bezohledné zákroky vnímat spíše jako zákroky nějaké demoliční čety – jakoby se řídil novým heslem „po nás potopa“.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2012/11/01/s-kanonem-na-brabce/

2 comments

  • Anonym on 31.1.2013 at 11.41
  • Reakce

  Od kdy se proboha používá k hrabání a sbírání listí bagr s radlicí?!
  To musel vymyslet opravdu jen blbec.. Proč se pořádají akce pro obyvatele Krocínky na záchranu tohoto parku, když tam pak ve finále vlítnou neurvalci a naši práci zničí?! Je to hanba!

  • Anonym on 2.11.2012 at 11.30
  • Reakce

  Hortus správa zeleně s.r.o. tvrdí: „vysoké nároky našich zákazníků nás vedly k rozhodnutí používat tu nejlepší, kvalitní a spolehlivou techniku.“ Očividně vyřadili zdravý rozum a hrábě.
  jana

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.