Česká losovačka na vysočanské radnici

losovacka KVProč naší radní volí ve výběrovém řízení na zateplení Polikliniky Prosek nechvalně proslulou „losovačku“? Je dávno prokázáno, že právě tato metoda zúžení nabídek, tzv. losovačka, prodražuje výběrová řízení v průměru o 30%. Na zateplení polikliniky je v rozpočtu MČ Prahy 9 vyčleněno 55mil. Kč, jde tedy o velice významnou položku z veřejných prostředků. Proč tedy radní sáhli k metodě, jež může výrazným způsobem celou investici prodražit? Nemluvě o dalších rizicích „losovačky“, dostatečně známých nejen z Karlových Varů, ale i z dalších případů.

A proč jsme se o výběrovém řízení dozvěděli jen náhodou? Protože  na zasedání zastupitelstva,  kauzu zmínil zastupitel z opozice. Vyhlášení tohoto výběrového řízení  totiž nebylo uveřejněno na úřední desce ÚMČ Praha 9. Celé věci dává ještě podivnější kontext,  že dané výběrové řízení administruje radní za SZ.

Poliklinika Prosek, a.s. je v nejasném vztahu k Deváté rozvojové, a.s. viz http://www.devatarozvojova.cz/index.php?page=partneri,.  Dle našeho mínění není Poliklinika přímo v majetku a správě MČ Praha 9. Ve vedení polikliniky najdeme jména našich radních, kteří k vedení ekonomicného subjektu nemají patřičné vzdělaní ani zkušenosti viz Orgány společnosti.

Více k tématu najdete v článku Hospodářských novin  Česká losovačka žije , o nechvalně známé kauze pak najdete článek zde Slavná karlovarská losovačka

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2012/03/08/ods-a-ceska-losovacka-na-vysocanske-radnici/

3 comments

  • Jiřina on 10.4.2012 at 22.26
  • Reakce

  Jedné věci nerozumím. Dlouho měl tenhle článek nadpis ODS a česká losovačka a teď už tam ODS chybí. Byla jsem na zastupitelstvu a tam jsem viděla, že místostarosta pan Portlík za tu losovačku hodně bojoval a pak najednou krocan jméno ODS ze článku vyhodil. Není vám to divné? Nerada bych si myslela, že Krocan začíná jít ODS na ruku?

   • Krocan, o.s. on 11.4.2012 at 20.09
   • Reakce

   Možná by bylo na místě, abychom se k celé záležitosti vyjádřili – poté, co zůstával článek s titulkem ODS a česká losovačka na naší stránce nějakou dobu bez nějakých reakcí, byli jsme požádáni jedním ze zastupitelů za ODS, abychom jejich stranu z titulu vypustili. Svou prosbu podložil sdělením, že na radnici byla sestavena komise z členů vedení i opozice, která měla tuto zakázku sledovat, a to v celém jejím průběhu, aby nedošlo k nějakému navyšování ceny, vyvádění peněz a podobně, zkrátka, aby byl celý proces průhledný. Proto jsme se rozhodli označení ODS vypustit, zvláště poté, co jsme se z různých zdrojů dozvěděli, že za celou akcí stojí spíše radní ing. Davídek (dnes nezávislý za Zelené). Pokud jde o to, jestli pan místostarosta Portlík na zasedání celou investici prosazoval nebo ne, tak si každý samozřejmě může myslet, co chce. A věřte nám, že budeme celou zakázku i nadále sledovat…
   A pokud jde o nařčení, že jde Krocan té či oné politické straně na ruku snad stačí říct jediné: ještě si velice dobře ze základní školy pamatujeme Borovského epigram o tom, že se nevyplácí chodit s pány na led…

    • Anonym on 26.4.2012 at 14.52
    • Reakce

    „No to mě vůbec nepřekvapuje, že se p. Davídek tak staral o tu zakázku pro polikliniku, protože je tam přece už čtyři roky předsedou dozorčí rady polikliniky, tak si přihrává na vlastní píseček. A ke všemu to má dvakrát placený tu péči, je na radnici a ještě v té dozorčí radě to by se mi taky líbilo!!!

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.