Krocínka / A ještě k dopravě…

Na schůzce s obyvateli Krocínky jsme minulý týden také mluvili o problémech, vyvolaných uzavřenou Vysočanskou estakádou. Automobilová doprava se díky tomu částečně přesunula i na Krocínku, kde způsobuje vážné problémy. Zde je několik návrhů, jak vzniklou situaci řešit:

 • Kolony v ulici Klíčovská a Pod Krocínkou

návrh řešení:

a) Před vjezdem na Krocínku, na úpatí ulice Nad Klíčovem umístit dopravní značku „Průjezd zakázán“ – takto označeným úsekem řidič nesmí projet, aniž by jízdu přerušil.

b) Umístit tam značku „Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)“, doplněnou tabulkou s textem „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“.

c) Přenastavit semafory na křižovatce Ke Klíčovu a Vysočanská, které jsou seřízené tak, aby interval ve směru Vysočanská byl delší. Auta ze směru Ke Klíčovu zbytečně čekají a vytváří se zde kolona někdy až na Klíčov, která následně vytlačuje auta do Krocínky.

 • Zkracování trasy

Auta si zkracují cestu přes Klíčovskou alej, kterou projíždějí velmi rychle a ohrožují tam chodce. Komunikace Nad Klíčovem je tak rozježděná mimo vozovku, rozježděný je i trávník kolem a krajní kaštany „obouchané“.

Situaci by vyřešilo dopravní značení viz I. a také ohrádky bránící vjezdu na trávník. Dana Balcarová na situaci s dopravou informovala na zasedání Komise životního prostředí a dopravy a 25. dubna 2017 bude v této věci interpelovat na zasedání zastupitelstva.

 • Kromě toho byl i vznesen požadavek na zřízení kryté zastávky s lavičkou na stanici autobusu 151 Ke Klíčovu, ve směru na Vysočanskou.
 • podnět z ul. Nad Krocínkou : „Problém není jen ve Vaší ulici, ale i v ulici Nad Krocínkou a situace je čím dál horší od stavby „kruhového“ objezdu. Řidiči tu řídí dost agresivně, překračují povolenou rychlost (přestože 50 v ulici Nad Krocínkou je vzhledem k bezpečnosti hodně štědrá) a mnohdy i kašlají na pomalu mizející dočasné přechody. Ačkoliv jsem na stránkách Prahy 9 četl cosi o tom, že je domluveno, že během uzavírky se nebude nic jiného v okolí zavírat, tak opak je pravdou. Máme zde uzavřeny pruh na Prosecké (nyní nově i uzavřená možnost průjezdu z Palmovky). Zavírala se Balabenka atd. No lze konstatovat, že město to má všechno pevně pod kontrolou.. Jinak rozhodně bych se neptal co s tím udělá Krocanos / paní Balcarová, ale co s tím můžeme udělat my všichni a jak se případně můžeme zapojit. Možností bohužel nyní moc neznám, ale třeba někdo poradí.“

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2017/04/20/krocinka-a-jeste-k-doprave/

2 comments

  • Martin on 26.4.2017 at 9.07
  • Reakce

  Včera ráno byla kolona aut až nad školku (ul. Klíčovská). Navíc, místní komunikace nejsou na takový obousměrný provoz stavěny (dost široké), takže kolona aut ucpala i průjezd na opačnou stranu.
  Křižovatka Ke Klíčovu/Jandova ve směru Klíčov byla prázdná…Proto mi přijde třetí navrhovaný bod jak základ pro řešení. Pokud to nepomůže, kloním se k variantě „Mimo dopravní obsluhu“. Úpřimně si myslím, že „Průjezd zakázan“ řidiče moc neodradí, protože se špatně kontroluje a dokazuje porušení.

  • Jakuub on 21.4.2017 at 16.14
  • Reakce

  Hrozně moc děkuji, že se mým podnětem zabýváte. Ještě bych k němu doplnil (k podnětu z ul. Nad Krocínkou), že problém velkého množství aut zde není způsoben jen a pouze zavřenou vysočanskou radiálou. Je to patrné z toho, že velké množství aut se zde vyskytuje hlavně ve špičce. Znamená to, že si to zde kolem nás auta zkracují kvůli objetí nějaké zácpy nebo omezení. Z mého pohledu je problém způsoben velmi špatným řešením (zakončením) radiály do ulice Kbelská. Auta si to Krocínkou zkracují, aby se vyhnuly kilometrovým kolonám u nájezdu na radiálu. Tento nájezd je bohužel spojen i s nájezdem z ulice Čakovická. Auta co si to zkracují tedy ucpávají celé křížení (snaži se dostat doleva, kamiony se snaží dostat doprava). Nehody jsou zde pravidelné kvůli nepřehlednosti (přes kamiony je velmi špatně vidět) a kruhový objezd celý problém z mého pohledu ještě umocnil (zkracuje si to tudy více aut). Výsledkem je, že celá Kbelská ve směru do Prahy stojí a to mnohdy až z Letňan. Řešení by bylo hrozně jednoduché a to celý nájezd z ulice Čakovická prostě zavřít. Auta můžou najíždět od Lidlu (je to jen cca. 200 metrů dále). Větší množství aut kolem lidlu nevadí (nikdo tam nebydlí) a problém by byl vyřešen. Auta by si to nemusela zkracovat a ti co potřebují najíždět by najížděli jen o kousek dál. Podobná situace se vyskystuje na Kbelské i ve směru do Letňan, nicméně v tomto místě nejsou problémy tak patrné jako v druhém směru.

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.