Záznam ze zasedání zastupitelstva MČ P9

Z facebooku strany  zelených Prahy 9: Na zastupitelstvu jsme také navrhli zveřejňování audio záznamu ze zasedání zastupitelstva na webových stránkách MČ Praha 9 po ukončení zasedání. Tento návrh se setkal se všeobecnou podporou a na příštím zasedání předložíme úpravu jednacího řádu, která tuto povinnost bude kodifikovat. Teď jen doufejme, že se na webu objeví i záznam z právě proběhlého zasedání, o což jsme také požádali. Transparentnost je zelené téma!

Komentář Krocana: Překvapilo nás, že se úpravou jednacího řádu zastupitelstva bude zabývat celá komise, máme totiž obavy, že se tím celé řízení zbytečně protáhne. V komisi mají být sice zastoupeny všechny politické strany, bohužel ale postrádáme pozvání pro zástupce občanů. Přijde nám to divné, vlastně se tím totiž říká toto: přesto že je záznam ze zastupitelstva určený především občanům, my, politici, s jejich názorem nepočítáme.
Za Krocan, o.s. proto navrhujeme:- přímý přenos ze zasedání zastupitelstva
– zvukový záznam z jednání zastupitelstva
– seznam, jak jednotliví zastupitelé hlasovali v jednotlivých bodech
– zakotvení zaručené účasti veřejnosti na zastupitelstvu. Požadujeme, aby forma účasti veřejnosti byla k občanům vstřícná a aby nedocházelo k takovým nepříjemnostem, kdy např. na posledním zastupitelstvu musely maminky s předškolními dětmi čekat až na konec programu zastupitelstva a ani tak neměly zaručené, že dostanou slovo. Přitom třeba MHMP má příspěvky občanů zařazené na začátek zasedání.

Pan místostarosta Portlík (ODS) sice proti zveřejňování záznamů argumentoval stanoviskem Úřadu pro ochranu osobních údajů, některé pražské radnice přitom způsob, jak záznamy zveřejňovat našly. A pokud bude dobrá vůle, jistě to zvládne i Praha 9…

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2012/05/03/audio-zaznam-ze-zasedani-zastupitelstva-na-webu-mc-praha-9/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.