Projednání Pražských stavebních předpisů

vp

Hana Hačecká, Krocan, o.s./ I.řada, čtvrtá zprava

park

kapacity parkování

Včera jsme se účastnili semináře k druhému kolu veřejného projednání návrhu Pražských stavebních předpisů. Nejprve Ing. arch. Pavel Hnilička, Dipl. NDS ETHZ in Architektur, jeden z autorů návrhu, odprezentoval PSP a dále následovala diskuze se spoluautory PSP (Ing. arch. Filip Tittl, Ing. Renáta Pintová Králová, Ing. arch. David Tichý, PhD., Ing. arch. Kamil Kubiš) do večerních hodin. V diskuzi se mohli vyjádřit všechny městské části, Ministerstvo pro místní rozvoj a zároveň také veřejnost.

Účast byla veliká (i přes 1. hokejový zápas našich na olympiádě). Připomínky či podměty měli např.  starostové okrajových částí Prahy-Slivene, Běchovice, Koloděje, zástupce MČ Letňany, zástupci „invalidů“, za akustiku, za zeleň i za developerskou firmu Sekyra Group. Za naši MČ Prahy 9 jsme zaznamenali účast Ing. Karla Hořejše z odboru výstavby a územního rozvoje, což nás mile potěšilo.

Pokud jste nemohli přijít, ale přesto máte k textu připomínky, můžete je zaslat do úterý 18.2. e-mailem na psp@ipr.praha.eu nebo na adresu IPR Praha. Připomínky označte heslem PSP. Text návrhu včetně grafickým příloh ke stažení je zde >> http://www.uppraha.cz/clanek/92/obecne-technicke-pozadavky-na-vystavbu

Po vyhodnocení a zapracování připomínek bude návrh PSP předložen Radě hl. m. Prahy ke schválení. Autoři předpokládají, že by novela vyhlášky mohla být schválena v dubnu nebo květnu 2014.

 

Přímý odkaz na tento článek: https://www.krocanos.cz/2014/02/13/projednani-prazskych-stavebnich-predpisu/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.