Obluda na Starém Proseku

PS PSOS Krocan se ohradilo proti podobě nové Rezidence u proseckého kostela. Objekt je architektonicky nekvalitní, předimenzovaná budova nekomunikuje s okolím, které je  jedinou historicky dochovanou lokalitou na Proseku. 

Výstavbu  proběhla bez účasti  stavebního úřadu  MČ Praha 9, developer měl svého autorizovaného inspektora. Přestože se zastavěným  pozemkem sousedí pozemky vlastněné MČ Praha 9 a tato byla tudíž účastníkem stavebního řízení, nevznesla Rada MČ  k projektu žádné připomínky a nevyužila svého práva ovlivnit podobu připravované stavby.  Stalo se tak v minulém volebním období, kdy  působil jako radní pro územní rozvoj a výstavbu Ing. arch. Jaroslav  Tomšů ( ODS). Pan architekt je i nadále členem Rady MČ Praha 9.

ps4 psOS Krocan upozornilo na následováníhodné příklady spojení staré a nové architektury.  Klub za starou Prahu každoročně vyhlašuje ceny za nejlepší  novostavbu v historickém prostředí, letos ocenění získal  >>> depozitář Oblastní galerie v Liberci 

Rada MČ P9 nyní řeší další novou stavbu na Prosecké návsi – dům v bezprostřední blízkosti hostince U Brabců směrem ke kostelu. Projekt  počítá  na poměrně malém pozemku s vyšší budovou, jejíž horní patra a podkroví mají být nad úrovní okolních střech ještě  rozšířené, aby byla získána  větší  využitelná plocha.  Podobu objektu ve tvaru houby současná Rada MČ odmítá. Developer  aktuálně  hledá  cestu, jak MČ obejít a dosáhnout schválení  projektu jinak. 

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2014/04/17/obluda-na-starem-proseku/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.