Kozel zahradníkem

vavra_senatDnes už je, zdá se, možné úplně všechno. Třeba i to, že do senátu kandiduje Jiří Vávra (TOP 09). Jakožto člen zastupitelstva Prahy 9 se neprojevoval jako nějaká výrazná osobnost, za celé čtyři roky neprojevil svůj názor, neměl žádné připomínky.

Ačkoliv, abychom mu nekřivdili – například na komisi územního rozvoje, kam jsme byli pozvaní, se zastupitel Vávra stále hlásil o mikrofon, ovšem problematiku nového Metropolitního územního plánu neměl vůbec nastudovanou nebo ji nechápal. A možná obojí… A jediné, co dávalo z jeho slov smysl bylo „My TOP 09“.

Takovýhle „odborník“ že by nás měl zastupovat v senátu? Člověk, který pouze pasívně sedí a je jen do počtu? Proto nás pobavilo jeho prohlášení na vlastním webu, že přinese do senátu své mládí a energii. Jistě, stejně jako na zastupitelstvu Prahy 9!

Popravdě řečeno nechápeme, proč tak silná strana, jakou TOP 09 v současnosti je postaví jako kandidáta do senátu právě Jiřího Vavru. Nechce se věřit, že by neměli dostatek aktivnějších politiků. Pan Vávra má přitom velkou šanci, že se nakonec senátorem stane, ale co tam bude proboha dělat? Čím může takový člověk přispět?

Možná svou kandidaturou pan Vávra pouze ilustruje všeobecné mínění, s nímž se můžeme často setkat, Senát že je spíše odkladištěm a útulkem. A možná také, že je potřeba, aby na radnici, kde se rozhoduje o různých věcech uvolnil místo někomu jinému. Ať už je to ale jak chce, z problému  TOP 09 se stává problém náš.       web Jiřího Vávry (TOP 09)

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2014/10/06/kozel-zahradnikem/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.