Nezbytný rozprodej zbytného

garazeSeriál „garáže“ má další pokračování – 1. června byla zastupitelka Dana Balcarová oslovena místostarostou Tomášem Portlíkem (ODS), aby se poptala, co si Krocan myslí o prodeji pozemku, na němž stojí „dolní“ garáže v ulici Pod Krocínkou. Garáže se prý budou brzy bourat a tento jistě lukrativní pozemek by radnice ráda prodala.

Paní Balcarová na to namítla, proč prodávat pouze část pozemku, když původně radnice zamýšlela prodat pozemky na celém svahu, a to včetně projektu (viz náš článek z roku 2014 ).

Očekávatelná odpověď místostarosty Portlíka zněla: u „horních“ garáží jsou problémy ohledně majetkoprávních sporů o tyto pozemky a kromě toho radnice potřebuje peníze.

Do debaty se pak vložil radní Zdeněk Davídek (Pro Prahu) s tím, že „dolní“ pozemek je zbytný a je tudíž potřeba jej prodat.

Neodpustíme si pár poznámek: zaprvé, změna úmyslu, viz odkaz, je docela zábavná. Zadruhé, je zajímavé, že právě místostarosta Portlík tvrdí, že radnice potřebuje peníze. Není to přeci tak dlouho, co se na serveru Parlamentní listy chlubil tím, jak dobře ODS, která ovládá i naši radnici, hospodaří. Bylo by ovšem dobré dodat, že místní radnice je na tom finančně velice dobře právě díky prodejům obecního majetku. Proč tedy dál prodávat? Inu, jistě, chápeme… A za třetí, argument o „zbytném pozemku“ je též dosti zábavný, a moc mu nerozumíme. Pokud jej radnice skutečně tak moc nepotřebuje, proč tam – třeba – nezřídí zelenou plochu. Ostatně, i na tu by jistě získala nějakou dotaci…

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2015/06/14/nezbytny-rozprodej-zbytneho/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.