Kocourkov na pokračování…

bal1bal22Dnešní Udalosti v regionech naCT1 – Lidé proti revitalizaci naměstí na Balabence

Není snad ani třeba komentáře, snad jen na okraj: radnice rozhodla špatně – tedy, neprofesionálně -, ovšem tím, kdo na tom bude bit budou občané. A největším problémem přitom není firma, která zjevně odvádí nekvalitní práci. Hlavním problémem je, že ji radnice vůbec vybrala. Neprofesionálně, bez toho, že by cokoliv projednala s občany. Proč?!?

davidek  Přitom, když na zasedání zastupitelstva zástupce občanů z Balabenky upozorňoval, že se jedná o firmu, která sídlí kdesi na Kajmanských ostrovech, nemá ani webové stránky, nemůže se pochlubit nějakou realizací a je snad i provázaná s Ivo Rittigem, právě radní Davídek to zlehčoval s tím, že oni vzhledem k nejnižší nabídce musí vybrat právě a jedině tuhle firmu. Takže, když pak před kamerou přichází s bohorovným klidem na pravdu ohledně kvality a ceny, zní to jako z Kocourkova. Anebo jako dosti arogantní prohlášení, to si vyberte.

[warning]V pondělí příští týden (29.6.) od 18h bude na radnici jednání s občany, radnicí, autorem návrhu a (snad i) stavební firmou. Pokud v okolí bydlíte, doražte![/warning]

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2015/06/22/kocourkov-na-pokracovani/

3 comments

  • Rudolf Břichnáč on 7.9.2015 at 12.39
  • Reakce

  Tak jsem dnes ráno potkal radního Davídka. Mám to u něho hodně špatné, už mi nikdy nebude na nic odpovídat. To mám za to, že jsem psal všechny ty stížnosti, na který mi stejně nikdo neodpověděl. Předtím, než mi toto sdělil, jsem se ale dozvěděl termín dokončení Balabenky: „až to bude, tak to bude“.

  • Zuzana Kučerová on 30.8.2015 at 22.08
  • Reakce

  Právě jsem se vracela z prázdnin okolo Parku Balabenka. Připomíná velké staveniště, ale rozhodně ne park. Bohužel ani dodatky smlouvy o dílo nezajistily zhotovení parku včas. Předpokládám, že městská část rozhodně neopomene vymáhat po zhotoviteli Parku Balabenka pokuty za zpoždění stavby v souladu s péčí řádného hospodáře. Podle zveřejněné Smlouvy a dílo a dodatku má být stavba hotová do 123 plus 32 dnů od data účinnosti smlouvy. To znamená koncem června. Pokuta je cca 7,5 tisíce korun za den. Při dlouhých prázdninách, které mají 62 dnů, to znamená horké penále skoro půl milionu korun. Věřím, že vymožená pokuta pomůže městské části k dalšímu rozvoji.
  Přímo u vchodu do Základní školy Na Balabence, kam půjdou pozítří prvňáčci, ze země trčí nezabezpečené elektrické dráty. Technický dozor investora si je nepochybně vědom nebezpečí, které hrozí na takto exponovaném místě v přímé blízkosti školy.

  • Jan Kučera on 23.6.2015 at 20.36
  • Reakce

  V Událostech v regionech zazněl postesk radního ing. Zdeňka Davídka, že projekt byl vysoutěžen za příliš nízkou cenu, a v důsledku toho je ohrožována kvalita prací v Parku Balabenka. Doslova že nejlevnější nerovná se nejkvalitnější. Co mají společného investiční akce městské části zateplení Polikliniky Prosek, zateplení budov základních a mateřských škol a realizace Parku Balabenka? Na všechny akce čerpala městská část peníze z evropských fondů a akce měl na starosti radní Zdeněk Davídek. Co akce spojuje? Jediným hodnotícím kritériem je nejnižší cena. Pokud u investiční akce chybí precizní a detailní zadání a zadávací dokumentace, platí investor daň v podobě značných víceprací. Vícepráce by nemusely vůbec existovat, kdyby městská část věnovala důkladnější péči samotné přípravě projektů včetně projednání s odborníky a dotčenými osobami a obyvateli. Proč se radní vymlouvá na to, že vítězství nejnižší ceny je vlastně chyba zákona o veřejných zakázkách? A není chyba spíš v zadání? Ze soukromého sektoru i veřejné správy vím, že soukromá sféra umí toto velice přesně a férově zhodnotit a umí technické parametry stanovit (bez udání výrobců a preferovaných dodavatelů) tak, aby nabídky byly porovnatelné v kvalitě a zvítězila opravdu nejlepší cena bez ochuzené nabídky. Proč se městská část nepoučí ze svých chyb, kdy na výše uvedených investičních akcí na zateplování v minulých letech padlo minimálně 10 milionů Kč za tzv. vícepráce? A to z veřejných prostředků, tzn. mých a Vašich daní. Kdy už konečně najdeme kompetentní radní?

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.