Radnice stromy nekácí, pouze od nich čistí pozemek…

metro

V dnešním Metru vyšel článek, který doporučujeme vaší pozornosti – ani ne tak pro to, co stojí v titulku, protože o nezákonném radničním kácení jsme vás již informovali. Zajímavá a poučná – a možná také kouzelná – je spíše reakce na fakta v článku uvedená. Zaujala nás argumentace radničního tiskového mluvčího, který tvrdí, že „nešlo o kácení v pravém slova smyslu“, ale pouze o to, že „bylo nutné vyčistit pozemek od náletových dřevin….“

Chápeme, že to žádný tiskový mluvčí nemá snadné a že je placen za to, aby omlouval a zamlžoval různé průšvihy, přesto žasneme, jak lze jednu skutečnost – pokácení stromů – popsat se zcela jiným vyzněním. Na to už musí být mistr a vysvětlení pana Houdka se blíží výkonům současného hradního mluvčího. Anebo tvrzení přistiženého zloděje, tu peněženku že neukradl, ale našel ji v něčí kapse.

Zajímavé je také tvrzení, že radnice má příslušné povolení již od roku 2013. Což není pravda, a jistě tím nebylo myšleno povolení kácení, protože o to si radnice zažádala až poté, co již stromy nestály. Opět ale vidíme v praxi, jak lze krásně mlžit. V následující citaci totiž pan Houdek říká, co vše bylo nutné udělat, kácení stromů však jmenovitě neuvádí. Při zběžném čtení to pak vypadá, že má pravdu. Nemá…

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2015/11/05/radnice-stromy-nekaci-pouze-od-nich-cisti-pozemek/

1 comment

  1. Tvrzení, že „O zadání rozhodla zcela apolitická komise, kde dominovali členové občanských sdružení.“ je lživé ! A sprosté ! Občanské iniciativy se naopak snažily tak nedomyšlenému a bezohlednému projektu zabránit.
    Když radnice zjistila, že zástupce spolků nezpacifikuje, komisi rozpustila.
    Spolky se proti projektu Zpřístupnění Proseckého podzemí odvolali v územním řízení. To vše je doložitelné a nechápu jak radnice muže podávat tak nepravdivé informace do médií.

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.