Nové tůně v Jetelce

Možná jste si všimli, že Jetelka je v novém – na Proseckém potoce vznikly dvě tůně.    >>> mapka
Voda, která byla dříve nad starým dopravním hřištěm svedena do kanalizace se tak bude moci přirozeně vsakovat zpět do podzemních vod, zároveň dojde k posílení funkce biocentra Jetelka, nemluvě o tom, že biotop tůní nabízí plno možností pro volně žijící živočichy, především pak obojživelníky.
Za vytvoření obou tůní bychom rádi poděkovali společnosti Lesy hl.m.Prahy, přičemž podívaná na to, jak kráčející bagr s krásným jménem Henzi-Muck dělá svou práci za to rozhodně stála!
Tůně se líbily i Matějovi
Ještě do konce roku hodláme ke spodní tůni umístit informační tabuli o významu podobných tůní a smyslu hospodaření s podzemními vodami.
Zbudování dvou tůní na Klíčovském potoce vnímáme jako náš první krok v oblasti hospodaření s dešťovou a podzemní vodou. Tomuto tématu, které pokládáme za aktuálně důležité, se chceme věnovat i nadále. Uvítáme i vaše nápady, kde šetřit s vodou.Zároveň věříme, že obě tůně budou příjemným zpestřením i pro vás!
Děkujeme Ing. Martině Buchtíkovéspecialistce vodních toků z Odboru ochrany prostředí Magistrátu hlavního města Prahy za odbornou pomoc a konzultace přímo v území Proseckého potoka.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2015/11/12/nove-tune-v-jetelce/

1 comment

  1. Dolní tůň se bude jěště upravovat, zvedne se přední lem. Tůň pak bude asi o metr širší.

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.