NAŠE SOUSEDSTVÍ / MŮJ SVĚT

pozvankaTomáš Honz je mladý malíř z ulice Pod Krocínkou. Na výstavě na radnici představí velkoformátové mystické krajiny a obrazy, které byly namalovány venku v okolí Krocínky. Spoustu míst určitě poznáte.

 

Minirozhovor s Tomášem: Jak vás vůbec napadlo malovat Krocínku, kromě toho, že jste místní?  Malíři vždy rádi pracovali s tím, co pro ně bylo na dosah a co důvěrně znali. Skoro každý měsíc vyjíždím do zahraničí, ale zároveň si silně uvědomuji, že když se na svět díváte správným způsobem, tak i místo kterým jdete každý den, může být znovu a znovu fascinující. Pak je jednoduché nechat se tímhle naším okolím pohltit a i vidět inspiraci třeba v rozkopané mokré ulici.

pozvanka2_THCo tak „krásného“ na ní a na jejím okolí shledáváte? Mám to tu rád. Každý kout nese spoustu vzpomínek, ale zároveň je pokaždé svébytný, nový a svěží. Máme tu úžasný výhled. Mísí se tu příroda s industriálem jako málokde jinde. A máme nádhernou alej.

Malujete spíše tradičně, v době, která je hodně vysazená na nejnovější trendy. co vás k tomu vedlo? Já jsem vždycky chtěl malovat dobře olejem. Byl to můj sen od chvíle, kdy jsem poprvé nakoukl dědovi přes rameno, když maloval krajinky na Vysočině. Od té doby jsem se samozřejmě potkal s mnoha lidmi, naučil se spoustu věcí a byl tlačen do mnoha nesmyslných způsobů, jak umění dělat. Ale stejně jsem se vždy vracel zpět k tomu, co jsem cítil, že bylo správné. Uvědomil jsem si, že kvůli tlaku okolí se nesmím svého snu vzdát.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2016/03/03/nase-sousedstvi-muj-svet/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.