Hortus jako slon v porcelánu

trojalejObecní firma, se kterou máme už několik špatných zkušeností se opět předvedla. Keře, které jsme na podzim 2015 v Klíčovském lesoparku na třech stanovištích vysadili, Hortus v místě trojřadí někdy v červenci posekal.

Nebyly to žádné malé sazeničky, většina keřů krásně kvetla a byly označené barevnými fáborky.

Odbor životního prostředí MČ Prahy 9 nám přitom v rámci našeho projektu písemně slíbil, že se o vysazené keře bude starat a my jsme proto ihned po vysazení keřů pověřené pracovnici zaslali informaci, jaké keře a kde jsme vysázeli – včetně zákresu míst. Keře jsme přitom sázeli na místa, navržená odborníkem a vše nám bylo ing. Marianovskou schváleno.

kere1 1ker_ohol_kdoulovec 1ker_ptaci_zobNikdo ovšem nemohl počítat s tím, že si Hortus péči o keře představuje velice jednoduše – zkrátka, posekat, a hotovo. Velmi nás to mrzí, asi polovina keřů tuto „péči“ nejspíš nepřežila.

Dana Balcarová si tedy osobně stěžovala paní Marianovské, ta ovšem v mailu, který nám poslala, vinu za posekané keře svaluje na nás – prý jsme keře nedostatečně označili… Inu, kdo chce vidět, ten vidí.

Zdecimovaným keřům jsme přilepšili novou zeminou, znovu je fáborky označili a v místech umístili další tabule a tabulky s označením keřů. A můžeme jen doufat, že tentokráte se budou pracovníci Hortusu skutečně dívat, co likvidují.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2016/09/14/hortus-jako-slon-v-porcelanu/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.