Cyklostezka se v Klíčovské aleji stavět nebude !

cyklo_klicakZačátkem listopadu jsme se dozvěděli, že TSK plánuje vést přes Klíčovskou alej významnou cyklostezku. Již v minulosti jsme několikrát proti vedení cyklostezky protestovali, protože cesta není tak široká, aby umožnila bezproblémové soužití chodců a cyklistů. Dalším důvodem je, že Klíčovská alej vede poměrně prudkým kopcem a jak dobře víme, víkendoví cyklisté alejí sviští co to dá. Nechceme si ani představit, k jakým srážkám by zde docházelo při vedení oficiální cyklostezky s upraveným povrchem. Současný nerovný povrch cesty naštěstí – alespoň pro někoho – funguje jako přirozené retardery.

Naštěstí se na poslední chvíli úředníkům z oddělení životního prostředí naší městské části podařilo zabránit ořezání větví nad cestou, které mělo umožnit vjezd velké a těžké techniky, která by současnou cestu vybagrovala a nahradila novým povrchem. Není tedy divu, že nás tyto plány, které již stály před realizací, pěkně zaskočily.

Ve středu 9. listopadu se proto zástupci spolku Krocan účastnili schůzky k realizaci cyklostezky, přítomní byli zástupci odděleni ŽP MČ P9, zástupce TSK, zástupci realizační firmy a ing. Mertelík, který o kaštany již čtvrtým rokem pečuje. Díky dialogu a argumentaci, že těžká technika by mohla vážně poškodit kořeny kaštanů, TSK od svého záměru ustoupilo.

Moc proto děkujeme všem zúčastněným za citlivý přístup ke Klíčovské aleji, a velice si jej vážíme.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2016/11/21/cyklostezka-se-v-klicovske-aleji-stavet-nebude/

1 comment

    • Anonym on 12.4.2017 at 9.40
    • Reakce

    Skoda, jezdil jsem tam s detmi nakole do skolky a ten povrch byl/je straslivy a pro deti nebezpecny. Marne vzpominam, jestli jsem tam v rannich hodinach nejakeho chodce potkal. Clovek by nemel hledet jen na sve vlastni zajmy. Hledali jste pro cyklisty jine reseni?

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.