Zprávy z radnice o dopravním řešení na Krocínce

 

Děkujeme všem, že na radnici píšete a telefonujete a snažíte se situaci aktivně řešit. Věříme, že společně dosáhneme uspokojivého řešení aktuální dopravy na Krocínce.

Zprávy z radnice:::  mail od radního Holečka 19. května::: „… bohužel Polici ČR nám žádost o umístění Dopravního značení v
podobě zákazu vjezdu všech motorových vozidel mimo dopravní obsluhu,
zamítla.
V příloze posílám jejich vyjádření. Vyjádření policie ČR ke stažení
Budeme se snažit nalézt jiná řešení.“  

mail od radního Holečka 22. května:::„Navrhneme umístit zákazové značky tak, aby byla zachována možnost se na Krocínku dostat a osadíme jen ty nejvytíženější ulice a to je Nad Krocínkou z Vysočanské,  Letňanskou z Čakovické a Pod Krocínkou z ulice Ke Klíčovu.
Doufám, že s tímto návrhem již nebude mít Policie problém.“

Věříme, že situaci radnice rychle vyřeší.

Zprávy od obavytel::: dnes přišel mail od Michaely,  citujeme část textu:::„… asi již o tomto stanovisku PČR víte; bude nutné zvážit odvolání či jakýkoli jiný prostředek. Rozhodnutí „od úřednického“ stolu nebo max. místní šetření v době mimo ranní a odpolední špičku není relevantní.
Nelze, abychom my rezidenti byli denně od brzkých ranních hodin obtěžováni hlukem projíždějících, troubících kolon aut, kteří ani v nejmenším nedodržují předepsanou rychlost v obydlené zástavbě. Prozatímní přechody pro chodce jsou téměř zbytečné, nejsou absolutně motoristy respektovány.
Jako alespoň minimální opatření navrhuji rozestavět „papírové“ policejní figuríny v životní velikosti, příp. s dalekohledem na očích. Uplatnili se již na různých místech po středních Čechách, proč tedy ne i u nás v ulici, když už tam PČR nechce poslat ty opravdové dopraváky. Posílám odkaz na stránky, kde takové makety nabízejí:
http://www.hit-hofman.cz/cz/maketa-policisty ., Z různých posudků vyplývá, že projíždějící řidiči min. sníží rychlost a zvýší pozornost.“

Od obyvatel Krocínky jsme také dostali návrh značení se zákazem vjezdu na kruhové křižovatce Klíčovská viz obrázek

 

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2017/05/28/zpravy-z-radnice-o-dopravnim-reseni-na-krocince/

19 comments

Přeskočit na formulář pro komentář

  • Anonym on 22.8.2017 at 13.22
  • Reakce

  Dobry den
  nebylo by dobre za Krocínku sepsat petici? Aby byla argumentace snazsi?

  • Situace Krocínka on 17.8.2017 at 0.33
  • Reakce

  Dobrý den,
  pro dokreslení dopravní situace na Krocínce sdílím odkazy, kam boudou zveřejňovány nová videa a fotografie:

  https://www.youtube.com/channel/UC8BSIEXqoJZm0rrqSvYTlHQ

  https://goo.gl/photos/5KrDR33XkgKZufxs8

  • M.Kachlíková on 14.8.2017 at 13.41
  • Reakce

  Vyňato z mailu na PČR ohledně stále přetrvávajícím problémům v ul. Nad Krocínkou.

  Ke stále velmi nepříjemné hlukové situaci v ulici Nad Krocínkou bych
  rád i Vás takto informoval:

  Ztížení vjezdu do ulice Nad Krocínkou od Vysočanské zatím vlastně
  nefunguje vůbec, naopak pro toho, kdo jede z křižovatky
  Prosecká/Vysočanská směrem do Vysočan, je naveden objízdnými značkami
  i přikázaným směrem jízdy do Ulice Nad Krocínkou. Navíc si tímto
  směrem klidně občas zkracují cestu i prázdné autobusy MHD (dnes ráno
  jely za sebou hned dva dlouhé busy) směrem do garáží Klíčov.

  Problém ale spočívá především na druhé straně ulice Nad Krocínkou, kdy
  z provizorního kruhového objezdu Čakovická/Nad Krocínkou/Letňanská a
  Klíčov si už od nejméně 5:00 hod ráno zkracují cestu řidiči
  přijíždějící do Prahy, aby se vyhnuli křižovatce Čakovická/Prosecká.
  Pokud nebude nové omezující dopravní značení už před vjezdem do
  křižovatky Prosecká/Vysočanská, tak značení přímo před křižovatkou
  Vysočanská/Nad Krocínkou nebude mít valný význam. A navíc by bylo
  třeba, aby na dodržování dohlížela PČR, protože značky zcela jistě
  nebudou respektovány. Tento problém není způsoben opravou estakády,
  začal již před loňským propadem vozovky na estakádě. Při zprovoznění
  estakády pouze pro autobusy MHD se situace ještě více zhoršila.

  Bohužel dosavadní jednání přes odbor životního prostředí nebyla
  dostatečná, i když odpovědný radní se nám snažil vyjít plně vstříc,
  avšak následná stanoviska PČR k problému nebyla dostatečná a nakonec se
  situace vrátila na úplný začátek.

  • Michal on 25.7.2017 at 11.42
  • Reakce

  Tak snad nám policie tedy bude konat i nyní, tak jak má. Když si tady rezidenti vyřvali umístění značek, tak jakoukoliv návštěvu, která k někomu pojede policie odmění pokutou a body za porušení zákazové značky. Místo toho aby se tlačilo na co nejrychlejší zprůjezdnění estakády a tím vyřešení většiny problémů se řeší tohle. Chápu, že to vadí, ale bohužel taková je doba. Estakáda se opraví a bude klid. Někteří lidé mají problémy tohoto rázu celý život a nikdo jim nepomůže. Také se mi nelíbí, že spousta blbců u nás jezdí slepou ulicí na poštu jak hovada a co zmůžeme nic…

   • Jakub L on 25.7.2017 at 16.11
   • Reakce

   Dobrý den Michale,
   rozhodně mi nepřijde, že si „to někdo vyřval“. Dopravní zatížení místních komunikací je nyní při uzavření Vysočanské naprosto extrémní. Domnívám se ale, že i po otevření Vysočanské to bude podobné. Díky výstavbě kruhového objezdu mají auta mnohem jednodušší zkratku obytnou zástavbou. Prioritně by se mělo řešit to, aby auta vůbec obytnou zástavbou jezdit nemusela. Je to ale těžké, když se na velké hlavní silnice dáva hromada semaforů, které ještě mnohdy nepouštějí zelenou souvisle. To se to pak opravdu vyplatí „kalit“ silnicí vedoucí obytnou zástavbou.. Věřím, že kdyby se z Vaší slepé ulice během několika dnů stala hlavní silnice s velkým dopravním zatížením, tak byste postupoval naprosto stejně.

   Zároveň se domnívám, že Vaše analogie s poštou není na místě. Na poštu lidi jezdí jen když je pošta otevřená. Ulicemi Krocínky se auta prohání permanentně a to tak, že se zde nedá spát. A to v době dopravní špičky i při zavřeném okně (mnohdy i od 5 od rána).

    • Michal on 27.7.2017 at 12.05
    • Reakce

    Ano nyní je asi zátěž velmi extrémní, protože hlavní spojnice do Vysočan je neprůjezdná. Do budoucna až bude estakáda zprůjezdněna se vše vrátí do normálu a bude zase klid. Ono totiž to, že to nyní uzavřete, stejně se ten problém pouze přesune
    jinam, kde se budou tvořit jen větší kolony. Auta tak budou smrdět a dělat hluk lidem jinde…
    Ano kdyby se mi u mého domu stala silnice hlavní tepnou po dobu nějaké havárie, tak by mi to také vadilo, ale bohužel by se asi nedalo nic jiného dělat a muselo by se to chvíli vydržet. Podobných míst v celé Praze i ČR jsou asi tisíce a kdyby se to všude řešilo tímto způsobem, tak za chvíli budou všechny ulice uzavřeny.
    Rád bych se nechal poučit proč se domníváte, že situace se s otevřením estakády nezlepší?
    Jinak s nářkem na semafory naprosto souhlasím. Ať už nahoře u billy kdy ve směru ze Střížkova odbočit doleva k objížďce je občas za trest, tak stejně tak dole při výjezdu kdy semafor občas propustí pouhé dvě auta…

     • Jakub L on 4.8.2017 at 0.11
     • Reakce

     Dobrý den,
     situace se nezlepší proto, že nový kruhový objezd umožní lépe řidičům odbočit do ulice Nad Krocínkou. Touto ulicí si buď objedou semafory na Vysočanské (které rozhodně nepouští zelenou vlnu), nebo můžou pokračovat další vilovou zástavbou až k Prosecké ulici. Ano, v další vilové zástavbě už to „vyřešili“. Je tam z jedné strany slepá ulice a v celé oblasti platí zóna 30.

     Určitě myslíte, že nějakou uzavírkou se situace přesune jinam? Běžte se sám do ulice Nad Krocínkou podívat, nejlépe v ranních hodinách. Ulice není dostatečně široká a auta se zde vyhýbají, neustále akcelerují a trubí na sebe. Jezdí zde zároveň nákladní auta, kteár zde už nyní nemají co dělat. Řešení se zákazem vjezdu motorových vozidel z jedné strany tento problém geniálně řeší – prostě většina aut pojede pouze jedním směrem a pár místních rezidentů + autobusy můžou jet kudy mají. Město říká přesně to, co by mělo – jezděte touto ulici pouze jedním směrem. Další navrhované dopravní opatření (30 km/h) je zde hlavně z důvodu, že ulice na Krocínce jsou velmi nepřehledné (není zde vidět vše co by mělo) a pohybují se zde děti. Jedná se zkrátka o rezidenční oblast, kde se takovéto značky běžně dávají (viz. ul. Nad Krocínkou pokračování nebo ulice Na Stráži). Zapátrejte na googlu – stačí hledat nehody ul. Nad Krocínkou. Jinak sám soused mi potvrdil, že měl s manželkou několikrát problém ulici vůbec přejít. Pro starší lidi je přechod naší ulice opravdu těžký.

     Ohledně řešení – já zde určitě nenavrhuji, aby se zde znemožnilo jezdit veškerým automobilům. Bylo by to pokrytecké jak píšete – prostě auta budou jezdit jinudy a budou dělat problémy jinde. Chci jen vyřešit problém, který zde je a je oproti jiným ulicím a jiným místům extrémní vzhledem k profilu ulice a k profilu celé zástavby co zde je. Lidí, co zde současný problém diskutují, je mnohem více. Současný stav rozhodně nevadí pouze mně. Snažím se (společně se sousedy) tuto situaci diskutovat a dále řešit tak, aby se místní situace zlepšila.

     Doufám, že jsem to nějak shrnul. Sám moc děkuji za to, že máte protinázor. Protinázory jsou důležité a alespoň mě umožní vidět problém z „druhé strany“. Na druhou stranu se zase snažím já přesvědčit Vás, že si zde nic nevyřváváme a že dané návrhy mají hlavu a patu.

      • Michal on 25.8.2017 at 10.29

      Dobrý den,

      za sebe musím říct, že ulice Nad Krocínkou mi přijde naprosto v pohodě co do šířky. To že se tam auta vyhýbají a různě na sebe troubí, je pouze způsobeno tím, že tam parkují auta na místech, kde by vůbec neměla. Tím pak zužují průjezdný profil a nastávají tyto vyhrocené situace. Spíše bych řekl, že velký problém jsou ulice Klíčovská a Pod Krocínkou směřující dolů směrem do Vysočan, kde opravdu mají dvě auta problém se vyhnout a takový to provoz je tam opravdu velkým problémem…
      Určitě myslíte, že nějakou uzavírkou se situace přesune jinam?
      Samozřejmě si myslím, že se uzavírkou této ulice problém přesune jinam. Protože všechny ty auta které tam každé ráno projíždí jen tak nezmizí a když tam prostě celá cesta dolu po objíždce stojí a stojí to i dolu z Krocínky tak všechny ty auta při uzavírce Krocínky budou stát různě podle místa svého příjezdu do této lokality a v tomto chápu PČR, že se této uzavírce brání, neboť by to způsobilo dost dalších problémů.
      Chápu, že situace v těchto místech je v současnosti pro Vás velmi tragická, ale chtěl bych stále věřit tomu, že se to prostě po otevření estakády zlepší…

    • Gabriela on 28.7.2017 at 16.02
    • Reakce

    Panu Michalovi vadí pár chudáku jedoucích na poštu a mi se tady, kvůli návštěvám máme nechat šikanovat masivními, často bezohlednými nájezdy spěchajících řidičů? Kdyby mu projelo pod okny 500 aut za hodinu a nemohl přejít v klidu ulici, tak bych nejspíš také řval. Navíc zprovozněním estakády se toho opravdu moc nezmění, řidiči budou nadále objíždět semafory, aby by byli rychleji na Vysočanské nebo zpátky doma ( někde ve středočeském, klidném satelitu).

   • Anonym on 28.7.2017 at 14.11
   • Reakce

   To zní jako o té koze co má chcípnout sousedovi… Zkoušel někdo u vás v ulici s tím něco dělat?
   Taky doufám, že policie bude konat a zákaz kontrolovat, ale osobně se pokut nebojím, Krocínka není uzavřená celá a návštěvy určitě pochopí kudy se k nám dostat bez porušení zákazu. Spíš mě zaráží, že značky včera zmizely.

  • Jakub L on 25.7.2017 at 11.02
  • Reakce

  Značky B11 (zákaz vjezdu motorových vozidel) s dodatkem mimo dopravní obsluhu byly nasazeny. Nakonec nasazení všude tam, kde by bylo třeba, zablokovala dle informací od p. Holečka policie. Schváleny byly pouze značky v ul. Nad Krocínkou směrem z Vysočanské a z ulice Nad Klíčovem. Prozatím to bohužel vypadá, že je nikdo moc nerespektuje (snad se to změní).

  Sám za sebe bych si přál, aby tyto značky byly řešením i v budoucnu (po otevření Vysočanské estakády). Zároveň bych si přál, aby do celé oblasti Krocínky platila zóna 30 (podobně jako do pokračující oblasti ul. Nad Krocínkou za křižovatkou s Vysočanskou ulicí. Pokračující oblast je prakticky analogická s naší oblastí).

  • Martin on 12.6.2017 at 12.47
  • Reakce

  Dobrý den,
  Připojuji se k návrhu, jestli by nešlo zavřít ulici Pod Krocínkou až pod školkou (roh s Klíčovskou) a na vybraných křižovatkách v okolí umístit značky Neprůjezdná oblast.
  Také by stálo za úvahu zkusit jednat přímo s policií, minimálně by nám mohly poradit řešení, které by bylo pro ně přijatelné.

  • Veronika on 4.6.2017 at 21.57
  • Reakce

  Dobrý den Všem,

  obracím se na Vás s žádostí o co nejrychlejší řešení neúnosné dopravní situace, která již delší dobu přetrvává v ulici Pod Krocínkou / Praha 9 a přilehlém okolí.

  V ulici Pod Krocínkou je extrémní provoz po havárii a uzavření Vysočanské estakády, který stále narůstá a bohužel není nijak ze strany města/ Radnice Prahy 9 v této oblasti plné rodinných domů a zvýšenému pohybu dětí regulován a to ani téměř rok po havárii estakády.

  V této ulici se nachází jediný přechod u MŠ Pod Krocínkou na rohu ulice Klíčovská x Pod Krocínkou a poté není možné bezpečně prejít ulici v žádném místě celé ulice.

  Bohužel toto není jediný zavažný problém.
  V této ulici též chybí jakékoli rychlostní omezení nebo zpomalovací pásy. Jedinou vyjímkou je zpomalovací pás v úrovni Květinového hřiště, ale i tam řidiči projíždí vysokou rychlostí. Umístění hřiště v těsné blízkosti silnice je opravdu velkým rizikem. Hřiště nemá žádný plot ani branku ani označení dopravní značkou, což celkem nevadí při běžném provozu, kdy ulicí projede 10 aut za hodinu. Dnešní dopravní situace je však kritická a je jen otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštestí.

  Kromě absence přechodů zde není ani bezpečný pohyb vzhledem k neexistujícím chodníkům, takže například dostat se z ulice Na Vysočanských Vinicích znamená prřecházet denně silnici mimo přechody, pohybovat se s dětmi denně po vozovce, jelikož v přerušovaných usecích neexistují chodníky pro pěší a to vůbec nemluvím o faktu, že s kočárkem se z této oblasti nedá jinak než po vozovce dostat.

  Zároveň z ulice Pod Krocínkou je vstup do dvou bytových jednotek bytového domu Na Vysočanských Vinicích č.18 a20.

  Z těchto bytu není aktualně možný vstup ani výstup , jelikož kolony tvořící se silným provozem zamezují volnému pohybu a to nemluvím o hluku, nadměrnému znečistění vzduchu a nebezpečí.

  Též je nám touto situací znemožněn bezpečný výjezd z garaží celého bytového domu Na Vysočanských Vinicích č.16,18, 20, který též ústí do ulice Pod Krocínkou.

  Pro ilustraci přikládám několik fotografií a žadám o okamžité řešení a odpověď.
  Nemohu nepodotknout, že mě opravdu velmi nemile překvapuje, že se nikdo z Radnice Prahy 9 již delší období o dopravní situaci v této ulici/ lokalitě evidentně nezajímá, jinak by sitauce zde nemohla být tak neúnosná, jako je nyní.

  Řešením by mohlo být lepší seřízení semaforu na křižovatce Ke Klíčovu a Jandova.
  Máme pocit, že jejich nastavení se nezměnilo po uzavření Estakády. Dále by možná bylo vhodné umístit u nás např. značku průjezd zakázán nebo alespoň omezit rychlost na 20 km/h.

  Prosíme Vás o vyjádření k tomuto problému a o jeho řešení.

  S pozdravem Veronika

   • Gabriela on 7.6.2017 at 10.11
   • Reakce

   Dobrý den,

   asi by bylo vhodné toto poslat rovnou radnímu pro dopravu panu Holečkovi, ať vidí, že je nás víc nespokojených a přestává nás to bavit.

   Gabriela

  • Antony on 1.6.2017 at 15.35
  • Reakce

  Nejsem žádný specialista na dopravní značení, nicméně: Cílem je zabránit průjezdu aut zkracující si objižďku vedoucí ulicí Ke Klíčovu a zároveň umožnit lidem příjezd ke školce. Co navrhnout zákaz vjezdu do ulice Pod Krocínkou z obou stran, resp. z jižní strany již do ulice Nad Klíčovem. Na severní straně by byl bez zákazu ten kousek ulice ke školce, zákaz by začínal až v bodě klesání ulice. A dále zákaz do Letňanské od křižovatky s Obvodovou. A pak nějaké upozornění na neprůjezdnou oblast. Nebo jen zákaz do ulice Nad Klíčovem, opět s nějakým upozorněním na příjezdových bodech na Krocínku.

  • Anonym on 31.5.2017 at 11.16
  • Reakce

  Dobrý den,

  s výše uvedeným souhlasím, situace je opravdu neúnosná, byť nás se v ulici Na Krocínce přímo netýká.

  Chci ale upozornit na další fakt. Při vyjíždění z dočasně jednosměrné ulice Na Krocínce se běžně stává, že auta přijíždějící shora ulicí Pod Krocínkou nedávají přednost zprava. Při upozornění se ještě chovají arogantně. Mohla bych tu každý den jedno auto nabrat a byla bych v právu, ale to asi není optimální řešení.

  L. F.

  • Anonym on 30.5.2017 at 15.07
  • Reakce

  Dobrý den,

  nelze k tomu dodat nic jiného, než že to stojí za pěkné kulové. Od brzkého rána, celý den rámus a troubení, moc klidu není ani o víkendu. Řidiči rádi využívají ničím nerušený průjezd a svým arogantním jednáním šikanují místní obyvatele.
  Máme na nějaké ohledy vůbec nárok? Proč jinde jsou retardéry a omezení rychlosti, zákaz průjezdu a zde nic nejde?

  Gabriela

  • Jakub L on 30.5.2017 at 14.19
  • Reakce

  Podle posudku PČR to vypadá, že by se alespoň mohla umístit značka průjezd zakázán. Ta sice vlastně nic neznamená (po nové úpravě zákona), ale alespoň něco. Jinak občanskou vybaveností asi myslí školku.

  Existuje ale i spousta dalších optimalizací.
  – Omezení rychlosti na 30 km/h (to je zde žádoucí hlavně kvůli tomu, že je ulice místy hodně nepřehledná, je zde mnoho zatáček a auta se sama sobě sotva vyhýbají – už několikrát jsem zde viděl uražená zrcátka). Zároveň by to pomohlo hluku hlavně z velkých aut (které zde už teď stejně nemají co dělat).
  – Retardéry (nejlépe tam kde nikdo nebydlí – na začátku ulice a u zastávky Ke Klíčovu)
  – Přechody udělat bílé a trvalé (kéž by konečně)
  – Udělat ulici Nad Krocínkou jednosměrnou směrem z centra (asi mimo BUS MHD)

  Bylo by zároveň fajn, kdyby tyto změny byly trvalé. Provoz k nám do ulice přinesl hlavně kruhový objezd. Ten umožnil lidem mnohem rychlejší průjezd naší ulicí (místo čekání na semaforech).

 1. Prosíme, pište nám své komentáře k aktuální dopravní situaci na Krocínce

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.