Je jaro, kácí se ve velkém

Na Krocínce se kácí 🌳🌳🌳 🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳 … a bude se pokračovat až do 31. března.
Někteří ptáci přitom již hnízdí🙁🐦🐦
  • V Klíčovském lesoparku padlo minulý týden 7 stromů na horní louce, Budeme volat na úřad a požadovat zdůvodnění a náhradní výsadbu. Některé s těch stromů bylo opravdu starých a nemocných. Každopádně se zasadíme o výsadbu nových stromů a rádi přiložíme ruku k dílu
  • V areálu Odkolek a při ulici Ke Klíčovu / Přišlo mailem: „Chtěli bychom Vás jako zástupkyni spolku Krocan o.s. informovat, že o tomto víkendu a též příští týden až do ST 31.3.2021 budeme na „Odkolku“ kácet dřeviny ve veřejném prostoru, a to v rozsahu potřebném pro realizaci úpravy světelné křižovatky a silnice Ke Klíčovu. Je to z důvodu, že závazné stanovisko ke kácení pro akci křižovatky a silnice Ke Klíčovu nám umožňuje kácet pouze v době vegetačního klidu, která končí 31.3. Dále budeme provádět též i kácení uvnitř areálu „Odkolek“, a to v rozsahu 1. etapy.             Vše máme samozřejmě řádně povoleno a o kácení jsme v předstihu informovali úřad ochrany prostředí Prahy 9. Prosíme případně informaci sdílet i s dalšími členy Krocan o.s.
  • Kácelo se také v areálu bývalých garáží Pod Krocínkou
A asi i jinde v oblasti Krocínky 🙁
Chápeme, že jsou důvody, kdy je nutné stromy pokácet. Proč ale všichni vyčkávají až na poslední chvíli, a proč se někde kácí šmahem? A jsou vysázeny nové stromy, takzvaná náhradní výsadba?

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2021/03/29/je-jaro-kaci-se-ve-velkem/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.