Klíčovská alej

Zveřejňujeme  zápis z Valné hromady po tématch

Klíčovská alej

V Klíčovské aleji pokračuje revitalizace a výzkumný projekt ochrany jírovců před klíněnkou. Igelity na kmenech jírovců slouží ke zjištění, jak silný je výlet klíněnek. O odstranění listí z aleje se stará firma ÚMČ P9, chemické postřiky již ze zákona nelze použít.

Na podzim se sejdeme s ing. Mertelíkem z Výzkumného ústavu Silva Taroucy, který nám představí, jak se stromům v aleji daří a jak byly metody pro potlačení klíněnky úspěšné.

 

 

 

V Klíčovské aleji dochází ke střetům s některými cyklisty, kteří se alejí řítí dolů z kopce a ohrožují tak chodce.

 

 

Podali jsme podnět na Úřad Prahy 9 z důvodu odřeného a polámaného jírovce v ulici Nad Klíčovem. Strom byl poté ošetřen firmou, která staví na pozemku po bývalých garážích. Jejich těžká technika přitom opakovaně parkovala přímo v aleji.

 

 

Občané svépomocí opravili prstence kolem jírovců při odbočení do ulice Pod Krocínkou. Během 14 dnů byl zase jeden prstenec rozbitý, domníváme se, že do něj opět narazilo auto. Prstence, které chrání stromy před poškozením auty, na ně umístil spolek Krocan za podpory grantu magistrátu v letech 2015-2016. Prstence jsou polepeny reflexními odrazkami, i ty byly letos na jaře doplněny.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.krocanos.cz/2024/06/12/klicovska-alej/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.