Krocan vyzval radního Holečka k realizaci Okružní křižovatky Klíčov I.

Vážený pane Holečku,

obracím se na vás jako předseda o. s. Krocan, a to ve věci, která trápí nejenom nás, obyvatele Krocínky, ale prakticky všechny, kteří jí projíždějí, nemluvě o řidičích MHD. A jistě trápí i radnici…

Křižovatka ulic Čakovická, Letňanská a Ke Klíčovu byla vždy, díky tomu, že se na ní stýkají automobily přijíždějící z pěti směrů, hodně nebezpečná a velice často zde docházelo k dopravním nehodám. Vše se ještě zhoršilo po nedávném otevření Vysočanské radiály, kdy je zvláště zrána, ale i v jiné hodiny, téměř neprůjezdná (pokud samozřejmě nejedete po Čakovické, jež je hlavní), zvláště pak pro vozy přijíždějící po ulicích Ke Klíčovu a Letňanská. A co tam zažívají řidiči linky MHD číslo 151 si ani nechci představovat, často, aby tam nemuseli stát opravdu dlouhé minuty prostě riskují a vjedou do křižovatky v protisměru (odbočují z ulice Ke Klíčovu doleva do ulice Letňanská). Těžko se jim divit, jinak by křižovatkou snad nikdy neprojeli, protože špunt, který je vytvořen vozy neustále projíždějícími oběma směry po Čakovické je prostě „neprošťouchnutelný“.

Obracím se na vás i proto, že radnice o tomto problému ví, ostatně, stávající starosta ing. Jarolím řešení právě tohoto nepříjemného a nebezpečného problému sliboval na podzim 2010 ve svém předvolebním dopise voličům a jistě si na svůj slib vzpomene. Koneckonců, své si na této křižovatce užil i pan primátor Svoboda, když jel kamsi na oficiální návštěvu…

Je nám jasné, že řešení této zapeklité křižovatky není pouze v rukách radnice, nezdá se nám však, že by bylo tak moc finančně náročné, a doufáme, že věci se brzy dají do pohybu a na tomto nepříjemném uzlu se brzy objeví dělníci, aby zde vytvořili kruhový objezd, který by mohl vše vyřešit. Brzké řešení je totiž, jak jsem psal v úvodu, přáním nejenom naším, ale všech. A pokud jde o Dopravní podniky, předpokládám, že se za výstavbu kruhového objezdu také postaví.

Díky za pozornost a držme si palce,

Josef Rauvolf, předseda o. s. Krocan

Odpověď ze dne 6.2. 2012

Vážený pane Rauvolfe,

 děkuji Vám za Váš oprávněný požadavek a ujišťuji Vás, že budu dělat vše proto aby kruhový objezd byl realizován co nejdříve.

Na začátku letošního roku jsme měl schůzku s novým ředitelem DP, který mě ujistil o podpoře pro vznik kruhového objezdu v dané lokalitě a já očekávám v nejbližší době jeho dopis.

O vývoji s časovým harmonogramem realizace Vás budu informovat.

 S pozdravem

 Tomáš Holeček

radní pro dopravu a životní prostředí

Úřad městské části Praha 9

 

 

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2012/02/05/krocan-vyzval-radniho-holecka-k-realizaci-okruzni-krizovatky-klicov-i/

3 comments

  • Anonym on 25.4.2012 at 16.06
  • Reakce

  Souhlasim, krizovatka je velmi nebezpecna, ve vsedni den tam radsi ani nejezdim

 1. Věříme, že se situace začne řešit. Zřejmě je to otázka peněz …

  • Helena J. on 22.2.2012 at 11.58
  • Reakce

  Už se o tom psalo v Devítce někdy na podzim 2011 a pořad se nic neděje. Je to opravdu moc nebezpečné. Já radši najíždím do ulice Nad Krocínkou z estakády i když to taky není dvakrát bezpečné.

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.