Ošetření kaštanů v Klíčovském parku

 postrikpostrikVe čtvrtek 19tého dubna byly kaštany v Klíčovském lesoparku ošetřeny prvním chemickým postřikem proti klíněnce jírovcové. Bylo ošetřeno 184 kaštanů formou zarosení kmene a prvního patra stromu. Současně byly ošetřeny i kaštany v blízkém okolí, tj. v areálu firmy Hortus a u hotelu IVKA.

Máme velkou radost, že se postřik uskutečnil v dobrém termínu. A i počasí, které bylo velkým rizikem, nakonec vyšlo báječně. Druhá fáze postřiku by měla proběhnout za cca 3 týdny.

Děkujeme Městské části Praha 9 za financování postřiku i celkovou péči o Klíčovský lesopark. Především si velmi vážíme osobního nasazení radního Holečka a paní Marianovské z odboru životního prostředí a dopravy.

Na fotkách vidíte kliněnky na kůře kaštanu, realizaci postřiku a pohled zelenající se Klíčovské aleje. Věříme, že díky kvalitnímu ošetření, se kaštany dožíjí podzimu v dobré kondici. A že se budeme opět procházet ve zlatnoucí aleji, stejně jak tomu bylo na podzim 2010..

alej

klinenkyzaroseni

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2012/04/24/osetreni-kastanu-v-klicovskem-parku-chemicky-potrik-prvni-faze/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.