Spolupráce s MČ Praha 9 v oblasti péče o zeleň

KlicakSpolupráce s MČ Praha 9, která směřuje k zachování, údržbě a využití zeleně v oblasti Krocínky, je z pohledu o.s. Krocan nadstandardně dobrá.

Toto není servilní suplika vrchnosti. Ale zkušenosti a výsledky spolupráce jsou konkrétní, viditelné. O jednání se zástupci MČ, jmenovitě panem Holečkem a paní Marianovskou, není možné říci nic jiného, než že když se chce, tak to jde.

Nejvíc se nás dotýká péče o Klíčovský lesopark. Byly zde doplněny lavičky, odpadkové koše, stojany se sáčky na psí exkrementy. MČ P9 platí pravidelný postřik proti klíněnce. Do parku přibyly stromy. Kromě pravidelné údržby zeleně funguje dohoda na spolupráci při podzimním hrabání listí kaštanů. Díky grantu od MČ P9 jsme mohli pojmout loňský ročník Svátku stromů s větší parádou.

Letos máme v plánu dohodu na obnovu chodníku kolem garáží pod alejí, případnou výsadbu další zeleně v parku a opět podzimní úklid listí kaštanů.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2012/06/12/hodnoceni-spoluprace-s-mc-praha-9-v-oblasti-pece-o-zelen/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.