PETICE – Ne zastavění náměstí OSN

OSN_KONCEPTOSN_ORTOTouto peticí žádáme, aby byla zachována stávající rozloha parku na veřejném prostranství náměstí OSN. Jsme proti plánované zástavbě centrálního náměstí Prahy 9 dalšími obchodně-administrativními komplexy.

Současně požadujeme veřejnou diskuzi s občany i s odborníky o konečné podobě nám. OSN.

Na plánku dobře vidíte, jak velká plocha má být z parku ukrojena. Jako park má zůstat pouze zelená ZP plocha. To by ovšem znamenalo, že zůstane zachována pouze 1/4 současného veřejného prostoru.

Odůvodnění: Zastavění zelené odpočinkové plochy je v rozporu s potřebami obyvatel. Praha 9 citelně postrádá centrální veřejný prostor, přičemž jediný vhodný prostor, který má všechny předpoklady se tímto prostorem stát, náměstí OSN, je ohrožen zastavěním komerčními budovami. Což je v jasném rozporu se zájmem a potřebami občanů Prahy 9, ale i s konceptem Územního plánu, podle kterého má náměstí OSN plnit funkci „lokálního centra“. Dalším důvodem, které mluví proti zastavění je zatížení náměstí OSN smogem z automobilové dopravy, které zeleň na náměstí alespoň částečně kompenzuje. Pokud by se měly uskutečnit plány developerů, tyto zdraví škodlivé a nepříznivé podmínky by se ještě zhoršily.

 Přispějte k zachování zeleného náměsti OSN svým podpisem!

Postup: podpisový arch si stáhněte zde – PETICE _OSN. petice křižovatka, nebo si vytištěný arch vyzvedněte (po dohodě na našem emailu radiala@seznam.cz) na níže uvedených adresách, na kterých se můžete do archu rovnou podepsat. Podepsaný arch vhoďte do schránky na níže uvedených adresách. Také můžete podepsaný arch naskenovat a poslat mailem na radiala@seznam.cz, či poslat poštou na adresu Pod Krocínkou 6, Praha 9, 190 00

Současně se můžete připojit k naší druhé petici Za urychlené řešení křižovatky Klíčov I

 Sběr podpisů pod petici bude ukončen 29. září 2012.

 adresy: Pod Krocinkou 6; Pod Krocínkou 39; Obvodová 17; Nad Krocínkou 53, vše Praha 9, 190 00.

OSN_KONCEPT

 OSN_ORTO

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2012/06/13/petice-ne-zastaveni-namesti-osn/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.