Ptáme se našeho starosty na regulaci hazardu na Praze 9

hDobrý den, můžete nám, prosím, poskytnout informaci, jakým způsobem bude MČ Praha 9 regulovat množství heren, kasin či hracích automatů v restauracích a barech na svém území?

Regulaci heren pokládáme – a v tom se doufám, shodneme – za zásadní opatření pro prevenci gamblerství.

Zajímá nás především regulace míst provozujících hazard v blízkosti škol, školských zařízením a volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Dále nás zajímá regulace v blízkosti zařízení zdravotní a sociální péče.

 Sdělte nám, prosím, seznam rušených loterijních míst a časový horizont, v jakém regulace proběhne. Uvítáme i mapový podklad se zákresem rušených míst.

Děkuji vám za informaci,

Josef Rauvolf za Krocan, o.s.

žádost o informaci – regulace míst provozujících loterii na území Prahy 9  / 4. 6. 2013

 

Od: Toman Leoš, Ing. (ÚMČP.9)         Datum: 26. 6. 2013

Dobrý den pane Rauvolfe,  

Z pověření pana starosty Vám posílám odpověď na dotaz ze dne 4.června.

V souvislosti s novelizací obecně závazné vyhlášky č. 18/2011, kterou vydává MHMP, jsme podali návrh na zrušení  herních míst, a to  o 30% na území naší městské části. Bohužel nedisponujeme mapou se zákresem zrušených míst. Časový horizont nelze určit, neboť jsme vázáni záměrem MHMP, a na základě připomínkového řízení navrhujeme regulaci míst, na kterých lze provozovat loterie a jiné podobné hry. V připomínkovém řízení jsme rovněž navrhovali vyřazení herních míst v sousedství zastaváren a bazarů a to vzhledem ke skutečnosti, že vzájemná blízkost těchto provozoven se jeví jako značně riziková. Jsme rovněž toho názoru, že je nutná novelizace zákona č. 202/1990 Sb., o loteriích a jiných podobných hrách, mimo jiné v tom bodě, kdy budou zakázány hazardní hry na zahraničních serverech a jiné internetové sázení, které je mnohem přístupnější populaci jakéhokoliv věku bez přímé regulace. Zmiňované negativní důsledky a patologické jevy spojené s hraním her se pak v souvislosti s rušením herních míst jeví jako nesystémové. Dle stávající vyhlášky jsme již omezili herní místa v blízkosti škol, školských zařízení, zařízení zdravotní a sociální péče.

 S pozdravem    Ing. Leoš Toman, vedoucí úřadu MČ Praha 9

 

Krocan o.s.                     26. 6. 201

Dobrý den,

děkuji vám za vaši odpověď, měl bych ovšem jednu velkou připomínku – překvapilo mě totiž, že by se na Praze 9 měl počet heren snížit pouze o 30%, a to v situaci, kdy je všeobecně známé, jak riziková to jsou zařízení – což je asi bod, v němž se shodneme. Jsme nicméně přesvědčeni, že by i v naší městské části – stejně jako třeba na Praze 2 – měla být hernám a hazardu vyhlášena nulová tolerance. Možná se tak pro radnici sníží výtěžek z daňového odvodu, zisk je ovšem daleko větší. Což je, předpokládám, také dosti jasné. Pevně tedy doufáme, že radnice Prahy 9 svůj postoj v této záležitosti ještě přehodnotí – vrátí se to jak jí, tak občanům, a to mnohokrát.

Zároveň bych rád požádal o informaci, kolik heren by tedy mělo po snížení o 30% zůstat, a o jaké se jedná (tedy, na jaké adrese sídlí).

Děkuji, a mějte se pěkně     Josef Rauvolf, předseda o.s. Krocan

 

hmzdroj: Strana zelených Praha 9 >>> Mapa míst, kde vedení radnice MČ Praha 9 chce umožnit provozování proherních automatů. Zaujalo Vás některé z míst, například v sousedství školy, úřadu, kostela či zdravotnického zařízení, tedy tam, kde automaty být nesmějí? Kompletní a zoomovací mapu najdete zde http://goo.gl/maps/fzYtg (Jedno z povolených míst se nám na Google Maps nepodařilo dohledat – Lovosická 788/-)

 

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2013/06/07/ptame-se-naseho-starosty-na-regulaci-hazardu-na-praze-9/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.