A co děti, máme je kam dát? / MČ Praha 9

dZpráva z facebooku
Já vím, že jsou v poslední době mnohem důležitější a závažnější věci k řešení, ale mně se teď osobně dotýká situace kolem umísťování dětí do mateřských školek a jeslí. V jedné školce nás nevzali s odůvodněním, že chlapec nesplňuje věková kritéria, jelikož brali děti narozené do 31.10 a náš Marek je narozený 9. listopadu, ani ho nebodovali, jelikož dle kritérií podle bodování by se býval dostal. Dobře, tak člověk to nějak zkousne, logické odůvodnění.

Ještě tu byly jesle www.ssspraha9.cz, zřizované Městskou částí Praha 9, kde by se dalo očekávat, že se jako jeden z nejstarších uchazečů, dostane. Nedostal, NEBYL VYLOSOVÁN!!!!!! Při telefonickém kontaktu s paní ředitelkou mi bylo řečeno, že používají losovací systém, že by se nikdy nedostala do jesliček ta roční miminka. Takže maminka od maličkého ročního miminka dostane jesličky od města se stejnou pravděpodobností jako maminka, která už je šestým rokem na rodičovské dovolené se značně vyčerpanými finančními prostředky a do práce by se už ráda vrátila.

Odpověď Krocana
Problém, který máte s umístěním chlapce do jeslí zni pekelně, bez vidiny nějakého řešení. My máme zase zprávy, že některé školky podmiňují umístění dítěte sponzorským darem, samozřejmě, že ne oficiálně. Každopádně systém losování dost zavání a stálo by za to na to reagovat … popřípadě i na tvrdě nastavené kritéria ve školce… Můžeme vaši zprávu publikovat na našem webu? Radnice Prahy 9 sice zveřejňuje, kolik nových míst ve školách zajistila, ve skutečnosti je to ovšem žalostně málo a potřeba předškolních zařízení zůstává dlouhodobě neřešeným problémem. A je samozřejmě trestuhodné, a také politováníhodné, že radnice Prahy 9 nechala situaci dojit tak daleko. Pokud jsou naše informace správné, je na tom v této oblasti Praha 9 nejhůře z celé Prahy.

Zpráva z facebooku 2.

Určitě to zveřejněte, do školky jsme psali odvolání, které Magistrát hlavního města Prahy zamítl. Hlavně, že městský úřad vítá miminka, pro něž již dopředu ví, že nebudou místa v předškolních zařízeních.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2013/06/10/a-co-deti-mame-je-kam-dat-mc-praha-9/

2 comments

  1. To se dějou věci……..

    V Metru ve čtvrtek 8.8. byl článek: Rodiče mají daší pokus, kde se uvádí, že Praha 9 má momentálně k dispozici 287 volných míst ve školkách.

    • Anonym on 12.6.2013 at 14.58
    • Reakce

    Dobrý den, píšu ještě ohledně těch jeslí, dnes jsem potkala sousedku, které do jeslí vzali její dvojčata, ředitelka jí řekla, že prý nemůže přeci platit dvakrát za soukromé zařízení. Tak jak to teda bylo s tím losováním?

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.