Bilbord je obludný. A vznikl s požehnáním našeho starosty

jjpřišlo nám emailem / v reakci na >>> náš příspěvek „Hlavně, že to svítí! „

Bilbord je obludný. A vznikl s požehnáním našeho starosty Jarolíma , který si tolik zakládá na své kultivovanosti a přehledu v oborech architektury a urbanistiky? Jak se mu osobně líbí takový prvek v místě, které přirozeně funguje jako centrum proseckého sídliště? Nebo nedokáže pan starosta své úředníky zvládnout? Jak se můžeme proti světlem a zvukem obtížné reklamě jako občané bránit?  

Jak se můžeme bránit proti hluku, který se valil několik hodin od odpoledne až do pozdního večera na Krocínku minulý týden z výstaviště PVA Letňany z jakési monstrakce snad pro hasiče, policisty a záchranáře? Vzhledem k plochému terénu mezi oběma lokalitami, na němž se nemá zvuk o co zarazit a zmírnit, byli obyvatelé Krocínky vystaveni mučení zvukem v intenzitě, která mě přiměla zavolat na místo hlídku městské policie,

neboť se zdálo, že někdo v bezprostřední blízkosti čtvrti pořádá technopárty. Areál PVA je určen k výstavním účelům, nechci, aby se etabloval jako místo pořádání hlučných koncertů open- air. Nachází se v akusticky bezbarierové krajině, v bezprostřední blízkosti obytných čtvrtí a dvou velkých sídlišť.

 

 

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2013/10/10/jak-se-muzeme-proti-svetlem-a-zvukem-obtizne-reklame-jako-obcane-branit/

2 comments

  • Aleš Kubíček on 24.10.2013 at 9.07
  • Reakce

  Bildbord vznikl za požehnání pana starosty Ing. Jana Jarolíma, jenž na kandidátce do Poslanecké sněmovny vystupuje jako EKOLOG.
  Domníval jsem se, že ekologové chrání naše životní prostředí.
  Pravděpodobně pan starosta na Proseku nebydlí a světlo ani hluk ho neobtěžují.
  Jistě finanční výtěžek z reklamy je veliký a výtěžek je použit pro nás pro všechny občany Praha 9.

  • jana on 16.10.2013 at 18.18
  • Reakce

  Tak ta křižovatka (Prosecká / Vysočanská) je co do výskytu bilboardů vůbec výjimečná – jsou přímo u semaforů umístěny 3 světelné bilboardy ( z toho jeden tenhle megagiga) a o 10 metrů dál v Prosecké ulici čtvrtý.

  Ještě by mě kromě odborníků na architekturu a urbanistiku hodně zajímal názor odborníků z odboru dpravy MČ Praha 9 – a nepochybuji, že se k instalaci všech bilboardů přímo v křižovatce museli v rámci správního řízení vyjádřit.

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.