Hlavně chránit… ale koho?

zJak jsme již psali >>> odkaz na článek, při únorovém zasedání zastupitelstva jsme byli obviněni z toho, že jsme připravili občany Prahy 9 o několik miliónů – chtěli jsme proto na vše, co na naši adresu zaznělo reagovat. Požádali jsme proto 13. února radnici o poskytnutí úplného zvukového záznamu, žádost jsme podali dle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím.

Vlastně nás ani nepřekvapilo, že nám požadovaný zvukový záznam radnice odmítla poskytnout, a jako důvod uvedla ochranu osobních údajů.

Zdůvodnění jistě zajímavé, uvážíme-li, jaké že asi osobní údaje bychom mohli na záznamu najít a následně zneužít. Snad jména těch, kteří drželi řeč? Anebo snad to, co nahlas vyslovili?

Podali jsme proto na postup radnice stížnost, protože neexistuje právní důvod, pro který by poskytnutí této informace mohlo být odepřeno.

Naopak! Mnoho samospráv – tedy těch, které o otevřenosti nejen mluví na předvolebních vystoupeních, ale také je skutečně nabízí – audiovizuální nebo zvukové záznamy jednání zastupitelstva pořizovalo a pořizuje. A nejen to, také je zveřejňuje na webu. Osvícení zastupitelé si totiž uvědomují, že právě tímto přispívají k transparentnosti svého rozhodování.

Zároveň tím dávají najevo, že občan je pro ně skutečným partnerem. A také, že nemají co skrývat…

>>> ukázka jak dobře to jde – dokumentace k zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy 

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2014/03/17/hlavne-chranit-ale-koho/

1 comment

    • Petr Šantrůček on 17.3.2014 at 19.40
    • Reakce

    „dle zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím“ – tak ten právě radnice Prahy 9 neuznává ani trochu. Podal jsem 2 žádosti a obě byly směteny ze stolu jistou paní Vojtovou, která tak nepokrytě chrání kšefty místní ODS. Doufám, že si to při volbách do zastupitelstva občané uvědomí a ODS vymetou stejně jako republikové úrovni na smětiště dějin. A pak se třeba odtajnění zajímavých dokumentů a záznamů dočkáme. Jen vydržet, čas pracuje pro občana, ne pro radnici:-)

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.