Vážně nás to moc mrzí, tím to ale hasne…

volební okrsky Praha 9

fialoví jsou jeden volební obvod

Jak jste si možná všimli, naši zastupitelé přišli s novým rozdělením volebních obvodů, které jde ovšem proti logice, hlavně ale proti zájmům občanů. Již jsme o této skvělé novince, která pochopitelně vyhovuje politickým stranám, tedy ODS, TOP 09 a ČSSD psali  ( odkaz na předchozí článek ), proto jen pár slov na doplnění.

Na dotaz obyvatelky Krocínky Dany Balcarové ohledně vzniku tohoto nevyvedeného rozdělení odpověděli jak paní radní  Jana Těmínová (TOP 09), tak pan starosta Jan Jarolím (ODS), že se moc omlouvají, bohužel však na lepší (a dodáváme, spravedlivější) rozdělení volebních obvodů neměli čas.

Což je sice hezké, ovšem nás jako občany to nemusí zajímat, máme přeci nárok na profesionální výkony radních placených z veřejných peněz, zvláště mají-li k dispozici aparát radnice. A kromě toho si můžeme říct, v soukromém sektoru že by s podobným vysvětlením jakéhokoliv zmetku každý nejspíše tvrdě narazil… A nejspíš by se od šéfa dozvěděl, že pokud neměl dost času, měl si jej prostě najít.

portlik3

Tomáš Portlík (ODS)

A ještě něco – tento krok nejde zvrátit, čirou náhodou bylo nové rozdělení předloženo na poslední chvíli. Závěrem snad opakovaná otázka: byl to neprofesionalismus, nebo záměr?

pozn. V zápisu ze Zastupitelstva je na dotaz Dany Balcarové, proč je Krocínka přiřazená k Hrdlořezům a Střížkovu, když s nimi nesousedí, zapsaná odpověď  místostarosty Tomáše Portlíka (ODS):  „Je to z toho důvodu, aby percentuální odchylka vycházela co nejlépe”.
    Je dost zarážející, že takto uvažuje člověk, který zodpovídá za hospodaření MČ Prahy 9. Statistikou obhajuje nesmyslné a občany poškozující rozhodnutí radnice. Nehledě na to, že nikde není řečeno, že percentuální odchylka má vycházet co nejlépe. A také: co ono „nejlépe“ znamená…

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2014/09/10/vazne-nas-to-moc-mrzi-tim-to-ale-hasne/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.