Jak privatizuje ODS

logoPokud někoho překvapí rozdíl mezi výsledky ODS ve volbách do obecních zastupitelstev – na Praze 9 získala ODS téměř 30% – a na magistrát, zde je možné vysvětlení.

Pár dní před komunálními volbami našli obyvatelé Prahy 9 ve schránkách dopis, v němž jim místostarosta Tomáš Portlík (ODS) sliboval, že pokud jej budou volit, písemně se zavazuje, že si budou moci v privatizaci koupit obecní byt, v němž bydlí. Samozřejmě, že pod cenou…      Dopis místostarosty Tomáše Portlíka (ODS) naleznete zde

Portlíkův slib sice není nijak právně vymahatelný, nicméně věta o tom, že „zástupci některých stran s odkazem na potřebu ‘sociálního bydlení’ požadují, aby si Praha 9 část bytů ponechala a neprodávala je…“ musí vyvolat v každém nájemníkovi paniku. Na tom by nebylo nic špatného, politici obvykle vyvolávají strach a pak nabízejí – vlastní – spásné řešení. Obvykle jej ovšem neplatí z vlastní kapsy, ale z majetku nás všech. A stejně tak i ODS – uplácí si potenciální voliče majetkem, který patří ne této politické straně, ale všem obyvatelům Prahy 9. V podstatě tedy ODS tento majetek, obecní byty, zprivatizovala – aby jím pak mohla uplácet. Zvláště, když byty nabízí pod cenou, přičemž rozdíl jde do stovek miliónů.

I to je právně nejspíš čisté, ovšem o morální čistotě lze v tomto případě úspěšně pochybovat. Účel, jako tak často, opět světí prostředky…                                                      Dopis místostarosty Tomáše Portlíka (ODS) naleznete zde

P.S.

A ještě něco – podobně, jako když magistrát zarazil radnici kácení v parku Pod lávkou, a radní Tomáš Holeček (ODS) nás poté v Devítce nařkl, že právě díky nám, a ne díky „zfušařenému“ projektu, přišli obyvatelé Prahy 9 o osm miliónů, ani nyní by nás nepřekvapilo, kdyby místostarosta Tomáš Portlík (ODS) občanům tvrdil, že pokud by došlo k nějakým zádrhelům v jím vymyšlené promo akci s prodejem bytů, může za to… inu, hádejte, kdo.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2014/10/20/jak-privatizuje-ods/

3 comments

  • Honza on 22.11.2014 at 23.45
  • Reakce

  Nezlobte se na me, ale tohle uz zavani stihomamem. Z meho pohledu se jedna o jeste vetsi propagandu nez samotny dopis pana Portlika. Takoveto zpravy me zasadne odrazuji od podpory KROCANA.

  1. Pane Honzo, můžete svůj komentář podložit argumentací?
   Tedy, prosím, napište konkrétně co vám „zavání stihomamem“ a co vnímáte jako „propagandu“.

    • Honza on 28.5.2015 at 10.14
    • Reakce

    Podle me ma byt obcanske sdruzeni apoliticke. Na strankach Krocana se ale v posledni dobe vede boj proti jedinemu vinikovi – ODS. Pan starosta nam v ramci moznosti vzdy vychazel vstric, odpovidal na dotazy. S nekterymi kroky radnice nesouhlasim, ale prijde mi to naprosto normalni. Malokdo si umi pripustit, ze obcane mohou mit zcela rozdilne nazory a vyhovet vsem nelze.

    P9, ale ani zadna jina mestska cast, se o bytovy fond neumi starat. A nikdy to umet nebude. Vetsina domu v jejim majetku je znacne zanedbana, opravy jsou vyrazne predrazne, protoze nikomu nezalezi na tom, kolik budou stat. Zadny svaty, ktery se bude s peci radneho hospodare starat o majetek v hodnote stamilionu ci miliard za mrzky plat urednika, neexistuje. Cena bytu byla oproti predchozim vlnam navysena, byt je minimalne o polovinu nizsi nez na volnem trhu. Zachovani stavu, kdy se nevi, co s byty bude, by ale nepomohlo vubec nikomu. Rozbor je na dlouhou debatu.

    Krocan zacina byt vyrazne populisticky. Na nekoho plivne, ale neda mu moznost obahjoby, vysvetleni. Vyrazne klesa ma duvera. Jsem rad, ze existuje obcanske sdruzeni, ktere hlida politiky a zajima se o sve okoli, ale soucasna forma mi prijde naprosto nevhodna. Vim, jak je tezke rozebrat kauzu, oslovit zodopovednou osobu a podat vyvazenou informaci. Politik ma obrovskou vyhodu pristupu k informacim. Presto zadna jina cesta k uspechu nevede.

    Zadavam svou e-mailovou adresu, ale zadne oznameni, ze na muj prispevek nekdoi ragovat mi neprijde. Takze s odpovedu mozna prijdu zase po pul roce.

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.