Probíhá revitalizace Klíčovské aleje

mertelikIng. Mertelík zde se svým týmem provádí experimentální činnost v oblasti selektivní regulace škodlivých činitelů a podpory vitality jírovců. V  současné době se kaštany cíleně ošetřují selektivním preparátem proti klíněnce jírovcové. Již druhým rokem se v aleji provádí bezpečnostní a zdravotní  řez.

– Letos byl výjimečný rok, zimu přežilo velké množství klíněnky, která hned na jaře napadla celé stromy. Běžně klíněnka na jaře napadne jen spodní patro stromů.

– Některé stromy v aleji  mají problém s vrcholovým poškozením korun, které periferně prosychají. To je řešeno ořezem a zapěstováním korun odspodu.

– Nejvíce je poškozeno šest stromů na úpatí aleje. U nich byla provedena stimulace kořenového systému pomocí mykorhizních preparátů, které mají posílit růst a vývoj stromů. Příští rok se posoudí jak s temito stromy dále naložit.

– Dále je navržena dílčí probírka náletových dřevin na pravém spodním břehu aleje, protože kaštanům prospěje více světla, které se tímto opatření do aleje dostane.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2014/11/04/probiha-revitalizace-klicovske-aleje/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.