Bude u nás bezpečněji?

srdceJak jsme vám již psali, sešli jsme se dnes na radnici s radními Tomášem Holečkem (má na starosti mimojiné problematiku bezdomovců) a Milanem Tůčkem (bezpečnost), abychom probrali zhoršující se bezpečnostní situaci na Krocínce.

Sami jste si jistě všimli, že se zde poslední dobou zvýšil výskyt osob, které nehodlají dodržovat platné normy chování, ostatně, svědčí o tom i řada rozhořčených mailů, které jste nám napsali viz Ohrožená Krocínka?

Radní Holeček přislíbil, že

dohlédne na zlepšení úklidu v Jetelce-Flajšnerce a v Klíčovském lesoparku,

zvýší kontrolu dodržování pravidel pro lidí bydlící v buňkách na Klíčově a okolí,

domluví s TSK vyřešení problému s bednou na posypový materiál v ulici Nad Krocínkou, jež slouží bezdomovcům jako skladiště a noclehárna,

zajistí úklid bývalé zahrádkářské kolonie vedle Proseckého hřbitova do 14 dnů a její následnou revitalizaci (tu by měl mít na starosti ale radní Davídek).

imagesZároveň přislíbil, že se bude angažovat ve věci zrušení sběrny surovin na Klíčově – podle jeho sdělení je problém na magistrátě, který se k podobným aktivitám staví laxně. Navrhli jsme proto, aby se v této záležitosti angažoval někdo z vedení radnice a na magistrátě intervenoval. Jsme totiž přesvědčeni, že existence blízké sběrny je lákadlem pro zloděje kovů.

Pokud jde o opuštěné garáže v ulici Pod Krocínkou, které jsou poslední dobou útočištěm stále většího počtu bezdomovců, radní Milan Tůček slíbil domluvit koordinační schůzku s městskou policií a policií ČR a dojedná častější kontroly a zvýšený dohled v oblasti garáží. Zároveň slíbil zajistit opravu oplocení pozemku, lepší zajištění vjezdových vrat.

Zároveň bychom měli velkou prosbu na vás – jakmile spatříte, že někdo leze do objektu garáží, okamžitě volejte Městskou policii, číslo 156. Pouze okamžitý zákrok policie totiž může zlepšit situaci. Hlašte samozřejmě i narušení vašich soukromých pozemků, krádeže, projevy vandalismu… dnes33stejně jako výskyt použitých injekčních stříkaček.

Za poslední dobu byly totiž z Krocínky – podle údajů Měšstské policie poskytnutých radnímu Tůčkovi – hlášeny pouze dva případy, což podle našich zkušeností rozhodně neodpovídá situaci..

Hlaste také nepořádek na ulici, kolem popelnic, v parcích, a to na číslech: pan Šimáček 283 091 352, paní Jirků 283 091 284 na (úřad radnice Prahy 9)

Zároveň bychom chtěli opětovně zdůraznit, že naše jednání není v žádném případě namířeno proti všem bezdomovcům, kteří se často na okraji společnosti ocitli ne zcela vlastní vinou a snaží se vrátit zpět. Koneckonců, na jejich pozvolnou socialisaci je i zaměřen projekt radnice, která pro ty „slušné“ bezdomovce zařídila bydlení v buňkách. O této problematice vás ještě budeme informovat…

Nicméně, pokud se situace, o níž jsme na radnici jednali nezlepší, budeme na zodpovědné radní opět apelovat a žádat nápravu.

Pište nám, prosím, vaše postřehy v otázkách bezpečnosti a pořádku na Krocínce a okolí. Informujte, pokud jste volali na policii nebo úřad. Je to velmi důležité pro mapování situace a další jednání s radnici Prahy 9. Pište buď formou komentáře k tomuto článku nebo na náš email: radiala@seznam.cz .

související článek >>> Ohrožená Krocínka?

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2015/03/31/bude-u-nas-bezpecneji/

14 comments

Přeskočit na formulář pro komentář

  • Pavel on 9.4.2015 at 9.59
  • Reakce

  Dobrý den, dnes ráno jsem v rozmezí půl hodiny viděl jednoho bezdomovce vycházet z areálu garáží v ulici Pod Krocínkou, následně pak jednoho špindíru dole nad zastávkou Ke Klíčovu směrem do kaštanové aleje a třetí se zrovna vyhrabával z jedné z garáží i s nákupním vozíkem. Viděl jsem, jak odpadky házel přes plot na ulici. Zavolal jsem Městskou policii. Přijeli za 5 minut a když prohlédli areál, dal jsem se s nimi do řeči. Říkali, že o všech bezdomovcích, kteří jsou v garážích (majetek Magistrátu, ve správě MČ Prahy 9) vědí, že jich je tam cca 15, že je mají všechny podchycené, a že se není čeho obávat. Že to tak prostě je, a že se s tím musíme my, obyvatelé blízkého okolí, smířit. Když jsem se ptal, co konkrétně v rámci kontroly areálu udělali, řekli, že nic. Že ani nic dělat nebudou, že tam má ten bezdomovec relativně pořádek. A že areál je ve správě MČ Praha 9 a té nic zlého ten bezdomovec nedělá.
  Musím říct, že oba pánové měli snahu a v rámci svých kompetencí asi dělají co mohou.
  Z toho, co jsem se dozvěděl, lze ale dovodit nepříjemnou souvislost. MČ Praha 9 spravuje areál garáží, tedy i zodpovídá za všechno, co se tam děje. Městská policie ví, že je tam cca 15 bezdomovců. Tím pádem to musí vědět i MČ Praha 9. Městská policie říká, že s tím nejde nic dělat. Tím pádem tento názor musí sdílet i MČ Praha 9. Vypadá to tedy, že MČ Praha 9 dala k dispozici areál garáží cca 15 bezdomovcům a pověřila Městskou policii, aby je „tak trochu“ hlídala. Je to možná trochu zjednodušující pohled, ale patrně nebudu daleko od pravdy.
  Osobně se domnívám, že je zcela vyloučené, aby se tento typ osídlení areálu garáží odehrával pod patronací MČ Praha 9. MČ Praha 9 tak sama vytváří podmínky pro nárůst výskytu bezdomovců na území Krocínky a blízkého okolí. Nesouhlasím s teorií, že se s výskytem bezdomovců musíme smířit. Je třeba v tomto duchu tlačit na radnici, aby ihned opustila teorii „kontrolovaného“ výskytu bezdomovců na „svém“ pozemku v areálu garáží. Radnice a Městská policie pak musí využít všechny dostupné prostředky, aby bezdomovce vyhnala i z okolních lesoparků a pod. A až tohle dokáží, zase mohou dávat pokuty za špatné parkování.
  Pokud by bylo zapotřebí se v dané věci při jednání s radnicí nějak angažovat, rád se zapojím.
  S pozdravem
  Pavel Rychnovský

  1. Dekujeme za zpravu, je opravdu potreba se vzajemne informovat.
   Mam taky dojem, ze MČ Prahy 9 situaci bagatelizuje a nemini ji zasadne resit.
   Pristi tyden by mela byt schuzka s policii a radnim Tuckem primo na miste. Budeme informovat.
   Bezpecnosti a klidu na Krocince zdar.

  • Veronika Parizkova on 8.4.2015 at 17.59
  • Reakce

  Dobrý den, včera jsem v odpoledních hodinách informovala městskou policii o množství bezdomovců zabydlujících opuštěné garáže( úterý 7.4.). Dispečink byl velmi vstřícný a slíbil, že obratem pošle hlídku. S pozdravem Veronika Parizkova

  • Pavel on 7.4.2015 at 21.52
  • Reakce

  Dobrý den všem,
  velmi oceňuji tuto Vaši iniciativu. V posledních dnech jsem volal na městskou policii 2x. Poprvé v případě, kdy se nějaký občan hrabal v modrém kontejneru na papír (na křižovatce ulice Pod Krocínkou a Na Vysočanských vinicích). Hrabal se tam tak urputně, že do kontejneru spadnul po hlavě a čouhaly mu jen nohy. Při pádu však kopnul do nákupního košíku, který mu sloužil jako přepravní prostředek pro ukradené a nasbírané suroviny. Plný vozík se rozjel dolů ulicí Pod Krocínkou zatímco se ten debil škrábal z kontejneru. Vozík nabral rychlost a ujížděl dolů směrem k dětskému hřišti. NAŠTĚSTÍ tam nedojel a ve výmolu, kterých je v krocíneckých ulicích snad milion, se převrátil. Ten vozík mohl klidně ZABÍT malé dítě, nebo mohl vážně poškodit protijedoucí auto. NAŠTĚSTÍ se nikomu nic nestalo. Scéna to byla ale strašidelná. Zajímalo by mě, jestli policisté dorazili a kdy a co bylo výsledkem jejich práce, kterou my platíme.
  Podruhé jsem volal městskou policii dnes. Jejich reakce byla otřesná a naprosto šokující. Když jsem jim oznámil, že dole v opuštěných garážích na úrovni ulice Pod Krocínkou, jsou bezdomovci, a že kolem chodí děti a já jako občan mám strach o ty děti, tak mi jejich operační důstojník řekl něco ve smyslu „No a co oni s tím mají jako dělat?“ a pokračoval… „…a oni ti bezdomovci ty děti napadají? Pokud ne, že nemají důvod přijet“. Alespoň tak jsem to pochopil. Nakonec jsem jim tedy oznámil, že mám podezření, že tam vykrádají garáž. Na to už důstojník reagoval vstřícně a sdělil, že vyšle hlídku.
  Je zarážející, že výskyt těchto individuí se bere jako norma a nikoho to moc nevzrušuje. Co všechno se ještě bude muset stát, aby se tímto problémem někdo vážně zabýval??? Na radnici, na Magistrátu, ve sněmovně….. A jestli má městská policie málo podnětů, tak stačí, aby si prošla Krocínku a okolí alespoň 1x týdně a nasbírá podnětů minimálně 100. Ale to se jim asi moc nechce. Pohodlnější je buzerovat slušné občany a rozdávat pokuty za špatné parkování.

  • jakl on 7.4.2015 at 8.20
  • Reakce

  Zdravím jelikož také bydlím v ohrožené lokalitě , mám ještě velkou možnost toto sledovat a jsem asi ten dvakrát volající , situace je den za dnem horší včere byla otevřena další garáž .

  1. Dekujeme za zpravu, predavam vas prispevek na radnici P9. O vikendu tam byl v garazich vyrazny pohyb. Ted jsem videla jak se tam „stehuji“ dalsi dva typci se psem.
   Je to areal v majetku mestske casti Prahy 9 ….
   Zitra zavolam radnimu pro bezpecnost Tuckovi.

  • Marie Zumrova on 4.4.2015 at 14.58
  • Reakce

  z facebooku: Daleko horší smetiště se nachází u Prosek Pointu. Radnice vyhodila zahrádkáře, protože na tomto místě chce zřídit dětské hřiště. Na uvolněné místo se nastěhovali bezdomovci a je z toho smetiště, kolem které každodenné chodím. Škoda těch zahrádek. Pěkné dětské hřiště totiž už máme asi tak 40 metrů od plánovaného. Zřejmě Praha 9 soutěži o zápis do Guinessovy knih rekordů v počtu dětských hřišť na jeden km. čtvereční.Byl by hřích to nezřídit, když to bude zaplaceno z evropských fondů.

  • Hofová on 3.4.2015 at 12.24
  • Reakce

  Dobty den
  jeste bych rada upozornila, ze problem se netyka pouze garazi Pod Krocinkou, ale rovnez opusteneho domu pobliz Estakady v parku Flasnerka. Jiz nekolikrat jsem tam na prochazce zahledla nekolik lidi, z kterych jsem nemela nejlepsi pocit a rovnez jsem dnes z autobusu zahledla postaveny pribytek. Do parku a k proseckemu rybnicku tedy radsi moc nechodime …

  • Olina Kahl on 2.4.2015 at 15.23
  • Reakce

  Ahoj Dano,

  připojuji se k výše uvedeným postřehům. Včera jsem spatřila neupraveného mladíka s kanistrem, který vycházel od garáží přes rozbitý plot a tak jsem spekulovala o tom, kam asi pro tu vodu jde. Předevčírem jen kousek výše vysel někdo hlavou v popelnici.
  Je pravda, že to tu tak často nebývalo.
  Měla jsem za to, že výkup železa již není možný proti hotovosti. Jen těžko si předtavuji, že tito lidé mají bankovní účet!

  Srdečně zdravím,

  Olina

  • Anonym on 2.4.2015 at 14.08
  • Reakce

  Dobrý den
  Souhlasím, že hlavní problém nejsou slušní bezdomovci. Spíš se mi zdá, že si Krocinku v posledních týdnech a měsících „oblibila“ větší skupina narkomanů. Evidentně využívá opuštěné garáže.Kromě garáží jsem nedávno viděl takovouto dvojici zalezat do areálu Odkolka. Jedinou obranou je důsledné volání policie při každém kontaktu s takovým individuem.

  • Tereza Hofová on 2.4.2015 at 12.04
  • Reakce

  Dekuji mnohokrat, za vasi iniciativu!
  Tereza

 1. Přišlo ad radního Holečka: … včera se začalo uklízet na území budoucí ho parku Srdce II a to dokonce ve
  spolupráci a s účastí redaktorů TV NOVA, kteří si pěkně mákli :-)
  Ostatní body z naší schůzky ohledně bezdomovců a nepořádku jsou již pohybu.

  1. Tak teda nevím, šla jsem teď okolo a je tam příšernej bordel, ještě větší než minulý týden. Asi 8 pytlů odpadků stojí u cesty směrem ke hřbitovu, nejsou ani zavázané, stačí do nich kopnout.

  • Rejdová on 1.4.2015 at 16.26
  • Reakce

  Vážená paní Balcarová,

  děkuji za Vaší iniciativu v níže uvedené věci. Před chvíli jsem si přečetla článek na webu Krocanos a doporučuji ho vytisknout a umístit na autobusové zastávky. Když se totiž bavím se sousedy, ti si uvědomují, že se něco děje a registrují nepořádek a pochybná individua také, ale neví co s tím mají dělat. Takže informace ze schůzky s návodem jak postupovat by bylo dobré zveřejnit, protože ne každý sleduje internet.

  Je to asi dvě hodiny, co jsme šli se synem na Květinové hřiště a spatřili tam dva motající se mladíky nesoucí kamsi do křovin kanystr a opětně vylézající a směřující k nám. Takže -přiznám se bez obalu- rychle jsme toto místo opustili. Nyní už je asi pozdě volat 156, ale příště to uděláme.

  S pozdravem

  Rejdová

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.