Není libo trochu salámu?

skolickaMožná jste si všimli, jak postupuje dostavování objektu Školičky – ano, přesně tak, stará známá „salámová metoda,“ ke které majitelé sáhli již několikrát. Zajímali jsme se proto, proč to není možné řešit s pomocí územního řízení? A obecně, proč se s tím nic neděje? , Majitelé Školičky zabrali veřejný prostor, nechali vykácet stromy, pro „soukromé parkoviště“ zabrali velký kus trávníku.

Naše stanovisko je takové: jsme rádi, že na Krocínce prosperuje restaurace, ovšem její současná podoba není příliš pěkná na pohled, zároveň výrazně přesahuje využití jako restaurační zařízení. Zdá se tedy, že majitelé Školičky mají plány objekt rozšířit, což jde ovšem – přinejmenším – proti obecnému zájmu.

Na_Jetelce2Podobná situace je s objektem u rybníčku v horní části parku Na Jetelce, kde si majitelé zabrali prostor pro parkoviště a budova se etapovitě nafukuje. Současná stavba je pro lokalitu naprosto nevhodná, z malebného vesnického domku se stal se stal nevzhledný bytový dům, který si privatizuje okolní veřejný prostor.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2015/06/22/neni-libo-trochu-salamu/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.