Školka Pod Krocínkou by měla být zachována

52025acc934b47fa75b30e00Radní Doležal nás informoval, že školka bude vybavena novou plynovou kotelnou, která bude umístěna v administrativní budově.

Pan Rauvolf zmínil dlouhodobé snahy radního Davídka, který zančně vehementně usiloval o zrušení školky s odůvodněním, že je morálně zastaralá a nevhodně urbanisticky postavená. Za čímž se samozřejmě skrývá úmysl nádherný pozemek prodat…

Radní Doležal se k těmto snahám nestavěl příliš vstřícně, naopak řekl, že kvůli mnoha novým bytům v areálu Odkolka a na jižním svahu musí být v lokalitě Krocínky postavená ještě nová školka.

Na to Hana Hačecká přišla s podnětným návrhem, vycházejícím z možností, které skýtá stávající areál školky Pod Krocínkou. V místě rušené kotelny, kde stával rodinný dům je totiž místo pro výstavbu nového pavilonu, zahrada školky je rozlehlá a s přilehlým parkem a dostupným Květinovým hřištěm by nebyl problém kapacitu školky rozšířit. Její návrh je logický i ekonomicky – lze totiž využití stávající kuchyň a další společné prostory. Výstavba nového pavilonu školky by vyšla cca na 250 000 korun za dítě, u stavby nové školky by ovšem náklady překročily 350 000 korun na jedno dítě. U samostatné školky jsou logicky i vyšší náklady na provoz.

Zkrátka argumenty, na které se dá těžko co namítnout – i když, kdo ví…

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2015/06/22/skolka-pod-krocinkou-by-mela-byt-zachovana/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.