Garáže? Parkování na Krocínce? Stále nic!

garaze_levaPřesto, že nám bylo na společné schůze viz odkaz zástupci radnice slíbeno, že do konce srpna nám radnice poskytne podklady k dalšímu řešení areálu „spodních garáží“ v ulici Pod Krocínkou, nic se neděje. A to přestože již začal listopad…

Na dotaz zastupitelky Dany Balcarové místostarosta Tomáš Portlík (ODS) odpověděl, že budeme pozváni na otevření parku Srdce II., kde nám předloží varianty řešení. Logika tohoto sdělení nám, přiznáváme, uniká – nevíme, proč bychom se měli účastnit parády při zpřístupnění nepovedené revitalizace zahrádkářské kolonie vedle Proseckého hřbitova viz odkaz park Srdce II. , jejíž dokončení se stále odkládá, a již jsme kritizovali. Svojí účastí bychom ji, mimochodem, vlastně odsouhlasili. Hlavně se ale park Srdce II. na Proseku nijak poroblematiky garáží na Krocínce netýká. Pokud ovšem nemáme uvěřit tomu, že na nás prostě radnice nemá čas a ráda by vše vyřídila jedním vrzem.

Naopak bychom pochopili, pokud bychom návrhy dostali předem, abychom je mohli zveřejnit, probrat se spoluobčany, a teprve pak se sešli. A kde jinde, než opět v prostorách „spodních“ garáží!

Pokud jde o nedostatek parkovacích míst na Krocínce viz odkaz a hledání řešení této situace, které radní na schůzce u garáží také přislíbili, Dana Balcarová se na Komisi životního prostředí a dopravy od radního Holečka dozvěděla, že řešení parkování na Krocínce se omezilo pouze na spodní část ulice Pod Krocínkou, kde se plánuje vyhlášení obytné zóny.

garaze_2A ještě na okraj: situace kolem „horních“ garáží, které chce radnice také zbourat a pozemky následně prodat je dosti nepřehledná. Tyto pozemky radnice Prahy 9 totiž nevlastní, dostali je restituenti, se kterými však vede radnice právní spor. V každém případě je představa, že by Krocínka přišla o dalších 140 garážových stání dosti děsivá.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2015/11/03/garaze-parkovani-na-krocince-stale-nic/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.