Nový park ve Vysočanech vyjde Prahu na 8,6 milionu

ppjl

Park Pod lávkou

ppjl_IDNESzdroj: ides.cz    Nový park ve Vysočanech vyjde Prahu na 8,6 milionu. Původně v něm mělo být minigolfové hřiště, lidé ho ale nechtěli. Místo něj budou cvičební a herní prvky. Park vznikne na ploše 1,5 hektaru.

„.. Kácení kritizovalo občanské sdružení Krocan, které se proti němu bránilo i úředně. Nakonec by měly padnout jen tři stromy a vysadí se 33 nových.    ….    Původně mělo být v areálu minigolfové hřiště, proti kterému se sdružení také odvolalo. „Na základě těchto námitek došlo k přepracování dokumentace stavby, které spočívalo ve zrušení minigolfových hřišť a jejich nahrazení cvičebními prvky a parkovými lavičkami,“ píše se ve vydaném stavebním povolení.“  >> celý článek zde na // idnes.cz

 

Náš komentář k článku:

Ano, zabránili jsme zbytečnému kácení desítek stromů a dosáhli změny projektu, plánované minigolfové hřiště bylo nesmyslné a nikdo, kromě některých politiků, si ho nepřál.

Bohužel, i využití místa jako „sportoviště“ je nevhodné. Park se obehnaný silnicemi se silnou automobilovou dopravou, je tam tedy vysoka prašnost a znečištění emisemi z dopravy.

Opět se ptáme:

Proč nebylo ve veřejném zájmu park citlivě zrevitalizovat?

Proč musí být zásah do parku tak drahý?

A hlavně proč se záměr revitalizace veřejně neprojednal s místními obyvateli?

>>> odkaz na kauzu Park Pod Lávkou / rok 2014

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2016/02/16/novy-park-ve-vysocanech-vyjde-prahu-na-86-milionu/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.