KONCEPCE ZÓN PLACENÉHO STÁNÍ NA PRAZE 9

parkovaniz facebooku MČ Praha 9: Městská část Praha 9 se na území Vysočan a Libně rozhodla využít multifunkční koncepci zón placeného stání, která je maximálně vstřícná jak k rezidentům, tak i k drobným živnostníkům a eventuálním návštěvám v oblasti Vysočan a Libně.

Tomáš Holeček, radní Městské části Praha 9, objasňuje:
„Na zasedání rady Městské části Prahy 9 rada schválila připomínky týkající se připravovaných zón placeného stání a výsledkem jednání je, že MČ Praha 9 bude respektovat požadavky a potřeby našich obyvatel s ohledem na možnost parkování návštěv, řemeslníků a drobných živnostníků.

Chceme se vyvarovat stavu na některých Městských částech, kdy poloprázdné modré zóny nelogicky blokovaly možnost zaparkovat např. rodinným příslušníkům, kteří bydlí jinde a vozí svým starým rodičům nákupy.

Vzhledem k tomu, že nový systém celoměstského parkování (ZPS) vytvořil tzv. fialovou zónu, která přináší multifunkčnost, a to v podobě rezidentního, abonentního a stejně tak i možnost placeného stání, rozhodla se rada MČ Praha 9 vytvořit fialové zóny na celém území Libně a Vysočan.
Dále se rada MČ usnesla, že cena za hodinové stání bude na našem území v minimální možné výši 10,-Kč s časovým odstupňováním a navýšením v ulicích v okolí O2 ARENY a ARENY SPARTY PRAHA, a to při konání sportovních a kulturních akcí, tak aby nedocházelo k omezování rezidentů.
Věříme, že zřizovatel MHMP pochopí naše připomínky s ohledem na potřeby našich obyvatel a plně nám v tomto směru vyjde vstříc,“ dodává Tomáš Holeček, radní pro životní prostředí a dopravu MČ Praha 9.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2016/03/17/koncepce-zon-placeneho-stani-na-praze-9/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.