Na Krocínce se propadlo auto

O tom, že je Krocínka nestabilní, plná kaveren a písků víme. Možná vám ale uniklo, že minulý týden došlo k propadu vozovky v ul. Na vysočanských vinicích.

nvjjvNejdříve se objevila menší trhlina ve vozovce, kterou místní obyvatelka již 11. února nahlásila na radnici Prahy 9 a ta podnět předala TSK. Situaci však dále nikdo neřešil.

Až se minulou středu vozovka propadla pod technickým vozem PVK tzv. Krtkem, který čistil kanalizaci. Naštěstí – i díky širokým pneumatikám – stihl pohotový řidič z propadající se   vozovky vyjet.

V současně době je místo oploceno a dělá se zde výkop.

Místní obyvatelé se domnívají, že havárie může souviset s roztržením vozovky před 11 lety, kdy se v ulici stavěl nový bytový dům. Tehdy se s vozovkou roztrhlo i vodovodní a plynové potrubí a poškodila se kanalizace. Na rok 2016 byla v ulici Na vysočanských vinicích plánovaná rekonstrukce kanalizace, bohužel k ní nedošlo.

Vypadá to, že PVK a TSK řeší jen havarijní stavy, přitom by včasné řešení ušetřilo značné částky z veřejných peněz, ale hlavně by ušetřilo místní obyvatele velkých a dlouhodobých nepříjemností.

nvvv1

před

krtek

krtek

nvvv3

po

nvvv55

dnes

 

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2017/03/22/na-krocince-se-propadlo-auto/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.