Arogance moci

Jak jsme již psali, v úterý 25. dubna proběhlo zasedání zastupitelstva, na němž byla projednána směna pozemku po bývalých garážích v ulici Pod Krocínkou za hostinec U Brabců.

Zastupitelé směnu, prosazovanou radou zastupitelstva, odhlasovali. V souvislosti s tím se ale nabízí řada otázek. Zaprvé, hlasování nebylo tak přesvědčivé, 20 hlasů (ODS + TOP 09 ) bylo pro, 5 se zdrželo a 7 bylo proti. Jak si to máme vykládat? Není to snad tím, že se ČSSD obává možných problémů s touto směnou? Anebo snad právní ožehavosti dalších osudů lukrativního hostince U Brabců? Možná, že vidí koalici trochu do karet…

Zadruhé, píšeme o tom v interpelaci našeho předsedy Interpelace_Krocan, tedy jen krátce: opět se prokázalo, s jakou arogancí radniční politici přehlížejí přání občanů, tedy těch, které mají zastupovat.

Zatřetí, se svými dotazy vystoupila také paní Lovicarová, na její otázky – například proč radnice nedodržela slib daný občanům – ovšem pan starosta Jarolím (ODS) nepovažoval za slušné ani odpovědět.

Začtvrté, jak se píše i v článku ve čtvrtečním Metru  (viz obrázek, článek „Hospodu jim nezruší“) celá kauza zavání značnou neprůhledností, kdy celý proces, tedy od žádosti majitele hostince U Brabců o směnu, přes zajištění posudků, odhadů cen, zveřejnění záměru, přípravy smlouvy apod. trval ani ne měsíc. Každý, kdo měl co do řízení s úřady, jistě nevěří vlastním očím – ale ano, bylo to tak! A my se ptáme: proč?

Zapáté, na dotaz obyvatel Krocínky a interpelaci spolku Krocan, poukazující na to, že v rámci pozemku není vyřešen přístup do Klíčovského lesoparku a zajištěn ochranný pás – odstup od Klíčovské kaštanové aleje, která je unikátní v celoevropském měřítku a jejíž revitalizaci se místní obyvatelé i sama radnice věnují již deset let, také nikdo z radních neodpověděl.

V podkladech pro zastupitele chyběly námitky některých občanů, které tam přitom – aby si mohli vytvořit objektivní názor – musí být.

K celé směně ještě jedno zásadní pochybení: o zařazení hlasování o pozemku na zastupitelstvu se občané neměli dovědět, na úřední desce radnice sice visela pozvánka na jednání zastupitelstva, bod o zmíněné směně na ní však chyběl. Proč?

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2017/04/28/arogance-moci/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.