Doprava na Krocínce – už se chystají opatření

Dnes jsme s radním MČ Prahy 9 Tomášem Holečkem a magistrem Svobodou z Odboru dopravních agend MHMP hledali řešení dopravní situace na Krocínce, přimo na místě.

V jednání mi velmi pomohly podněty obyvatel Krocínky. Dohodlo se, že se na vjezdy do Krocínky umístí dopravní značka „Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)“, doplněná tabulkou s textem „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“. Značka bude umístěna na úpatí ul. Nad Klíčovem, Nad Krocínkou – ze strany Vysočanské etakády a z okružní křižovatky Na Klíčově.

Dále budou na rozježděné krajnici komunikace Nad Klíčovem umístěny svodidla betonová „CITY BLOK“ a z obou stran Klíčovské aleje nainstalován skopný sloupek proti vjezdu odrzlých motoristů.

Když to pude dobře, opatření se začnou realizovat do 14 dní.

Přenastavit semafory na křižovatce Ke Klíčovu a Vysočanská, dle informace radního Holečka, není možné. Jedná se o semafor s dynamickým režimem, který je provázaný s xx dalšími semafory :(.

Děkuji všem, kdo se snaží dopravu na Krocínce aktivně řešit, píšou a volají na radnici, kontaktují spolek Krocan nebo mě, zn. má to smysl.

Dana Balcarova (Piráti), zastupitelka MČ Prahy 9

 

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2017/05/03/doprava-na-krocince-uz-se-chystaji-opatreni/

9 comments

Přeskočit na formulář pro komentář

  • Tomáš Hauser on 19.9.2017 at 21.18
  • Reakce

  Milá Michaelo, policisté se v naší ulici už vyskytli. Parkoval jsem před svým domem a dostal pokutu, že zabírám moc místa. Zřejmě překážím autům, co projíždějí zákazem vjezdu do ulice Nad Krocínkou – ve špičce je jich až 100 za hodinu. Dostal z nich někdo pokutu?
  Skvěle to ilustruje stav věci. Estakáda je svedena do rezidenční zony, trvá to už rok a my, co tu žijeme máme vyklidit cestu středočechum, co spěchají do práce. Naše obecní policie, kterou si platíme z našich daní se postavi za nájezdníky.
  Tomáš Hauser

  • Anonym on 26.7.2017 at 7.43
  • Reakce

  Kdyby zodpovední lidé tlacili na opravu Vyspcanske v realnych terminech tak pres Krocinku ridici nejezdi.
  Bohuzel firma ma asi kopec na Prosek predplaceny.:)

  • Anonym on 17.5.2017 at 13.26
  • Reakce

  Dobrý den,
  Koukal jsem, že už jsou nové značky instalovány, ale jedná se o zákaz vjezdu nákladních vozidel.
  Jinak moc děkuji za snahu toto řešit.

  1. Zákaz vjezdu nákladních vozidel je, dle odpovědi vedoucího oddělení dopravy ÚMČ Prahy 9 ing. Poláka, značka která byla na Krocínce od dubna 2015, teď byly nově obnoveny a s řešením dopravní kalamity prý nijak nesouvisí.

   Bohužel, špatná zpráva je, že radní Holeček nedodržel svůj slib a realizace dopravního znační Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) doplněný tabulkou s textem „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“ uvízlo se zasekla v útrobách radnice. Dle ing. Poláka celý proces trvá 2 měsíce, takže jsme 3 týdny už ztratili :( .

    • Jakub L on 19.5.2017 at 17.22
    • Reakce

    Děkuji moc za aktualizaci stavu – bohužel nemilou :-( . Můžeme jako místní občané k této věci něco podniknout? Případě je zde možnost, že „něco“ dopadne i když v o něco delším časovém horizontu?

  • Gabriela on 11.5.2017 at 9.27
  • Reakce

  Dobrý den,

  také mod děkuji a moc se těším, protože ranní provoz je opravdu těžko únosný. Jen by mě zajímalo, jak se bude kontrolovat, kdo do ulice smí a kdo ne? Protože se obávám, že si většina řidičů nového si nového omezení při svém ranním spěchu ani nevšimne nebo to zkusí….

  Gabriela Hauserová

  1. Po dohodě s radnicí bude nárazově v dopravních špičkách hlídkovat na příjezdech na Krocínku městská policie.
   Věříme, že to pomůže situaci zlepšit.

    • Jakuub on 17.5.2017 at 0.14
    • Reakce

    Dobrý den,
    netušíte, kdy budou opatření realizována? 14 dní je pryč a zatím se ze strany magistrátu / UMČ nic moc neděje (až na umístění dvou betonových bloků).

    Děkuji moc.

  • M.Kachlíková on 4.5.2017 at 16.20
  • Reakce

  Dobrý den, paní Balcarová,
  dopravní situace v ulici Na Krocínkou je opravdu neúnosná; moc děkuji Vám i všem dalším residentům za snahu o změnu.

  Autobus 151 má denně zpoždění a už se stalo, že ani nejel, cesta z naší ulice dolů na Vysočanskou trvá nyní 40 minut místo 7 až 10 minut. Bohužel jsem tento týden neuváženě tuto „cestu“ podnikla, což byla velká chyba.

  O tom, že se ráno ve všední dny již od 5 hodiny ráno nedá kvůli hluku spát, ulici nelze přejít na druhou stranu (projíždějící řidiče prozatímní přechody nezajímají a ještě velmi často troubí), jsem již psala i na příslušná místa; téměř hned po propadu na Vysočanské estakádě loni koncem července.

  Možná by nebylo od věci, aby se v naší lokalitě vyskytli alespoň občas dopravní policisté, min. bych jejich přítomnost očekávala v době zavedení příslušných opatření, jak uvádíte ve Vašem příspěvku výše. Tím snad bude projíždějícím řidičům dáno jasně najevo, že TUDY NE.

  Těším se na klidnější Krocínku a ještě jednou Vám moc děkuji

  Michaela Kachlíková

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.