Zastupitelé říkají, že zástavbu náměstí OSN nechtějí. Budou ale jednat?

Jak jistě víte, 20. června proběhlo zasedání zastupitelstva, na němž byla projednávána naše petice proti zastavění náměstí OSN. Řada z vás se přišla podívat, pro ty ostatní rychlé shrnutí.

Vzhledem k počtu podpisů, které jsme pod naši petici získali, nemohli zastupitelé jinak než se celou kauzou obšírně zabývat. A bylo to skutečně zajímavé…

Předně, hned na začátku jsme v našich vystoupeních jasně požadovali, aby se radnice postarala o nápravu toho, co sama způsobila, a zabránila zastavení náměstí OSN.

Poté si vzali slovo politici, a opakovaně nás ujišťovali, že snad nikdo si nepřeje, aby k zastavění náměstí OSN došlo. Bylo to až dojemné, ovšem proč tedy proti těmto snahám neučinili něco již dřív, s tím se nám nesvěřili. Ani s tím, proč se „rozhoupali“ až poté, co byli vystaveni hlasu lidu? Ale, budiž.

Popisem všeho, co z jejich strany vás nebudeme unavovat, každopádně, výsledek je následující: pan starosta Jan Jarolím (ODS) a místostarosta Marek Doležal (TOP 09) byli pověřeni, aby zahájili jednání s investorem a snažili se zastavění náměstí OSN zabránit. Na zářijovém zastupitelstvu pak mají o výsledcích poreferovat.

Bohužel politici vůbec nezauvažovali o návrhu zastupitelky Dany Balcarové (Piráti), aby jednání vedla Komise územního rozvoje a Komise životního prostředí a dopravy. Jinak totiž hrozí, že do vyjednávání nebude tak vidět. Aniž bychom zmíněné duo, samozřejmě, předem z čehokoliv podezírali…

Závěrem bychom ještě jednou chtěli poděkovat všem, kteří se na petici jakkoli podíleli, zvláště pak studentům Gymnázia Špitálská – nejen že při zasedání vystoupili, zároveň mohli vidět, jak v praxi vypadá komunální politika. A to je zkušenost k nezaplacení!

A je snad zbytečné dodávat, že se celé kauze budeme i nadále věnovat, zároveň vás již teď zveme na zářijové zasedání zastupitelstva, které se koná 19. 9. od 10:00.

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2017/07/02/zastupitele-rikaji-ze-zastavbu-namesti-osn-nechteji-budou-ale-jednat/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.