Co je a není náměstí OSN? Zvelebí jen jeho malou část

Včera vyšel zajímavý článek v deníku Metro, spolek Krocan v něm má dvě citace : http://www.metro.cz/co-je-a-neni-namesti-osn-zvelebi-jen-jeho-malou-cast-fwo-/praha.aspx?c=A170724_183134_metro-praha_jsk

„Úbytek zeleně v parku na náměstí OSN není jediným strašákem, kterého se místní z devítky obávají. Ne zcela k lepšímu se má podle nich proměnit také několik kroků od náměstí vzdálené Nádraží Vysočany. V roce 2020 má odtud zmizet budova nádraží, a především historický tunel, který vede pod ní. Na něj mají přitom mnoho vzpomínek i místní babičky. „Nové době prý sluší rychlozastávka. Prostě na vlak přiběhnete a rychle odjedete. Ale co když budete na peronu čekat a bude zima a foukat vítr?“ kroutí hlavou Josef Rauvolf, předseda spolku Krocan.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.krocanos.cz/2017/07/26/co-je-a-neni-namesti-osn-zvelebi-jen-jeho-malou-cast/

2 komentáře

  1. A to je názor ředitele Institutu plánování a rozvoje Prahy – IPR je je hlavním koncepčním pracovištěm hl. m. Prahy v oblasti architektury, urbanismu, rozvoje, tvorby a správy města.

    Mě to hlava fakt nebere :(.
    Na stránkách http://www.iprpraha.cz/clanek/1220/vyznam-verejnych-prostranstvi si čtu „Veřejná prostranství tvoří základní strukturu města.

    Prioritou je obytná kvalita veřejného prostoru. Obytné prostředí je bezpečné, zdravé, živé, komunikativní a krásné. Veřejný prostor města musí vybízet k pěšímu pohybu a k pobývání, základem jeho tvorby je lidské měřítko a lidské smysly.

    Kvalitativnímu standardu veřejných prostranství a jejich logice je třeba podřídit jak vedení dopravní i technické infrastruktury, tak jednotlivé stavby a stavební celky.“

    • Roman Kail on 27.8.2017 at 22.38
    • Reakce

    Dnes jsem náhodou četl na IDnes rozhovor s ředitelem institutu plánování a rozvoje Ondřejem Boháčem o připravovaném metropolitním plánu, prostřednictvím něhož by regulovali některou zeleň v Praze……. a v článku byla zmíňka i o Vysočanském Náměstí OSN…
    Z článku:
    Na které další proluky navrhuje Metropolitní plán nahlížet jako na stavební plochy?
    Takové jsou třeba v Praze 8 a 9. Například Palmovka je místo k diskusi. Dalším příkladem může být parčík u náměstí OSN v Praze 9.
    Zdroj: http://praha.idnes.cz/ipr-ondrej-bohac-metropolitni-plan-dtx-/praha-zpravy.aspx?c=A170824_347409_praha-zpravy_rsr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.