Doprava na Krocínce – neřešitelný oříšek?

  Z mailu na PČR, 10. srpna 2017 od obyvatele Krocínky. Téma – přetrvávající dopravní kalamita na Krocínce :

Ke stále velmi nepříjemné hlukové situaci v ulici Nad Krocínkou bych rád i Vás takto informoval:

Ztížení vjezdu do ulice Nad Krocínkou od Vysočanské zatím vlastně nefunguje vůbec, naopak pro toho, kdo jede z křižovatky Prosecká/Vysočanská směrem do Vysočan, je naveden objízdnými značkami i přikázaným směrem jízdy do Ulice Nad Krocínkou. Navíc si tímto směrem klidně občas zkracují cestu i prázdné autobusy MHD (dnes ráno jely za sebou hned dva dlouhé busy) směrem do garáží Klíčov.

Problém ale spočívá především na druhé straně ulice Nad Krocínkou, kdy z provizorního kruhového objezdu  Čakovická/Nad Krocínkou/Letňanská a Klíčov si už od nejméně 5:00 hod ráno zkracují cestu řidiči přijíždějící do Prahy, aby se vyhnuli křižovatce Čakovická/Prosecká. Pokud nebude nové omezující dopravní značení už před vjezdem do křižovatky Prosecká/Vysočanská, tak značení přímo před křižovatkou
Vysočanská/Nad Krocínkou nebude mít valný význam. A navíc by bylo třeba, aby na dodržování dohlížela PČR, protože značky zcela jistě nebudou respektovány. Tento problém není způsoben opravou estakády, začal již před loňským  propadem vozovky na estakádě. Při zprovoznění estakády pouze pro autobusy MHD se situace ještě více zhoršila.

Bohužel dosavadní jednání přes odbor životního prostředí nebyla dostatečná, i když odpovědný radní se nám snažil vyjít plně vstříc, avšak následná stanoviska PČR k problému nebyla dostatečná a nakonec se situace vrátila na úplný začátek.

 

Přímý odkaz na tento článek: https://www.krocanos.cz/2017/08/14/doprava-na-krocince-neresitelny-orisek/

1 komentář

    • u vinných sklepů on 5.5.2018 at 7.33
    • Reakce

    nevím jak to teď vypadá na krocínce po znovuotevření Vysočanské ulice. nicméně, je zřejmé, že podobu rekonstrukce se mnozí naučili jezdit do centra po ulici U vinných sklepů, aby si zkrátili frontu na Sokolovské ulici. proto je teď velmi častý jev, že se každé ráno i večer za Vysočanským nádražím potkává kolona 5 a více aut z každé strany, tak jak to tam pouští semafor z vysočanské. v těch místech je to teda pěkný mazec, kde se snaží v nepřehledném a velmi úzkém úseku projet auta z obou směrů. do toho se ještě motají obyvatelé ubytovny. to chtělo udělat v daném místě jednosměrku nebo minimálně průjezd zakázán.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.