V listopadu vysázíme keře

kere2Sázení keřů jsme posunuli až na konec listopadu, na výsadbu keřů, které ještě „nespí“ je totiž příliš brzo. Přesné datum víkendového sázení ještě včas oznámíme na našich stránkách www.krocanos.cz a také všem rozešleme mailem.

Keře nakoupíme ve školce v Čimickém háji, už jsme se na ně byli podívat. Sazenice vypadají zdravě, nejsou to žádní šlechtění jedinci, ale odolné výpěstky vyrostlé ze semen, bez žádné péče. Mají tedy dobré předpoklady obstát i u nás …

Budeme sázet lesnickým způsobem = 3 pruty, odnože, semenáčky se sází do hustšího sponu. Nemusí se zalívat, metoda co přežije, to přežije.

Sázet budeme cca 40 výpěstků – brslen evropský, kalina obecná, dřín, kdoulovec a ptačí zob. Uvažujeme ještě o kalině tušalaj, svídě krvavé a bobkovišni.

vlajeckyNěkteré keře již přitom mají své patrony :). Na Svátku stromů si totiž někteří z vás „své keře“ virtuálně vysadili. A protože doprovodné fotky keřů byly dost zmatečné, vybíralo se především podle sympatií k názvu keře. Největší zájem byl o bobkovišeň, svídu krvavou a kdoulovec :)

„Sázelo“ se do stopy biokoridoru, tedy do míst, kam na začátku zimy vysadíme keře skutečné.

 

Sázení keřů spojíme s hrabáním listí pod kaštany, pokud nám pomůžete, budeme samozřejmě, jako každý rok, hodně rádi.

>>> Keře pro Klíčovský biokoridor

Permanent link to this article: https://www.krocanos.cz/2015/10/20/v-listopadu-vysazime-kere/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.